×

Iga Świątek fanką Magdy Gessler? Jej wpis robi furorę w Internecie

To pierwszy taki przypadek od 65 lat. Dzięki spektakularnemu zwycięstwu 19-letnia tenisistka znalazła się na ustach wszystkich. Gratulacje płyną oczywiście z całego kraju, również od najpopularniejszej z polskich restauratorek. Iga Świątek fanką Magdy Gessler? To może być sporym zaskoczeniem!

Mistrzyni Rolanda Garrosa 2020

W sobotę 10 października Iga Świątek zapisała się w historii polskiego tenisa jako pierwsza Polka z wielkoszlemowym tytułem w singlu. Młodziutka, 19-letnia zawodniczka z Raszyna wygrała finał kobiecego turnieju z Sofią Kenin 6:4, 6:1. Przy okazji Polka nie dała najmniejszych szans żadnej z siedmiu rywalek, wygrywając turniej bez straty żadnego seta!

Świątek wygrała w Roland Garros jako najmłodsza tenisistka od 1992 roku, a także pierwsza nastolatka od 1997 roku. Przed nią w finałach tej rangi zagrały jedynie Agnieszka Radwańska i Jadwiga Jędrzejowska.

Po sobotnim triumfie Iga przesunęła się z 54. na 17. pozycję w najnowszym notowaniu rankingu WTA.

„Iga zawsze gra dla zwycięstw”

Po historycznym zwycięstwie gratulacje zaczęły napływać z całego świata, a Iga znalazła się w centrum zainteresowania mediów. Czy to nie za dużo dla 19-latki?

Gościem RMF FM był szkoleniowiec Igi, który stwierdził, że jeśli Świątek dalej będzie się trzymała swoich zasad, to nie będzie miała problemu z poradzeniem sobie z tak ogromnym sukcesem.

Iga zawsze gra dla zwycięstw, zawsze gra dla ludzi, którzy jej kibicują, uwielbia, kiedy jest doping. To sprawia, że robi to, co lubi, a cała reszta nie ma dla niej znaczenia

— powiedział Piotr Sierzputowski.

Iga Świątek fanką Magdy Gessler

Po wygranej Igi media społecznościowe w kraju zapełniły się gratulacjami również od osób, na co dzień niezwiązanych ze światem sportu. Co ciekawe, w tym gronie znalazła się również Magda Gessler.

Tysiąc, milion Besos dla Igi Świątek… Duma Polski… Cudna pasja

— napisała na Facebooku popularna restauratorka, gwiazda programu „Kuchenne Rewolucje”.

Co ciekawe, Gessler szybko doczekała się odpowiedzi. Okazało się, że… Iga Świątek ogląda program „Kuchenne Rewolucje”, co więcej, bardzo lubi Magdę Gessler.

A ja jestem Pani fanką już od dawna… Besos z całego serca

— napisała Świątek w odpowiedzi.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij