×

Nagranie z wypadku kolarza na Tour de Pologne wyciekło do sieci. Fani od razu ruszyli na pomoc

Wydawać by się mogło, że kolarstwo jest stosunkowo bezpiecznym sportem – w końcu to „tylko” jazda na rowerze po drodze, po której poruszają się zaledwie zawodnicy i obsługa wyścigu. Wczorajszy, trzeci etap Tour de Pologne pokazał jednak, że i tutaj nie brakuje tragedii. 22-letni zawodnik grupy Lotto-Soudal, Bjorg Lambrech, który uległ bardzo nieszczęśliwemu wypadkowi, zmarł. Do sieci wyciekło nagranie z wypadku kolarza, na którym widać, jak fani zgromadzeni przy trasie natychmiast ruszyli mu na pomoc.

Tragiczny finał wypadku trzeciego etapu Tour de Pologne

22-letni Bjorg Lambrecht na 47 kilometrze etapu ze Stadionu Śląskiego do Zabrza na ul. Palowickiej w Bełku z niewiadomych przyczyn stracił równowagę na prostej drodze i uderzył w betonowy przepust. Zawodnik był reanimowany. Wezwano karetkę pogotowia i helikopter z drugim zespołem ratunkowym. Kiedy udało się przywrócić jego funkcje życiowe, został przetransportowany do szpitala, gdzie niemal natychmiast trafił na stół operacyjny. Niestety, obrażenia okazały się być zbyt obszerne, a jego życia nie udało się uratować.

Nagranie z wypadku kolarza
Instagram

Nagranie z wypadku kolarza

Do sieci trafiło nagranie z momentu wypadku. I choć nie widać na nim samego momentu zderzenia z betonowym przepustem, uchwycono reakcję kibiców, którzy znajdowali się w tym czasie przy trasie. Kibiców, którzy natychmiast ruszyli 22-latkowi na pomoc.

Jego kariera zapowiadała się bardzo obiecująco

Kariera Lambrechta dopiero co nabierała tempa i zapowiadała się bardzo obiecujący. Młody zawodnik był w końcu nadzieją belgijskiego kolarstwa. Wystarczy spojrzeć na jego osiągnięcia: czwarte miejsce w Strzale Walońskiej, szóste miejsce w prestiżowym klasyku Amstel Gold Race, zwycięstwo w klasyfikacji młodzieżowej w Criterium du Dauphine czy srebrny medal na mistrzostwach świata w Innsbrucku w wyścigu do 23. roku życia.

Spoczywaj w pokoju [*]

Może Cię zainteresować

zamknij