×

Jest nagranie z potrącenia 11-latki w Borownie. Próbowała uciec przed rozpędzonym busem

Wczoraj wieczorem w Borownie na Dolnym Śląsku doszło do poważnego wypadku. Kierowca busa z impetem wjechał na przejście dla pieszych w grupę dzieciaków, które z okazji Halloween zbierały w okolicy cukierki. Poszkodowana została nastoletnia dziewczynka. Mężczyzna nie udzielając jej pomocy, uciekł. Potwierdza to nagranie monitoringu z potrącenia 11-latki.

11-latka potrącona na pasach

Do nieszczęśliwego wypadku doszło 31 października ok. godz. 19:15 w Borównie niedaleko Wałbrzycha na Dolnym Śląsku. Grupa dzieci, świętując Halloween chodziła po okolicy i zbierała cukierki.

Gdy przechodzili przez przejście dla pieszych, wjechał w nich rozpędzony 21-letni kierowca Forda Transita. W wyniku czego poważnie ucierpiała 11-letnia dziewczynka. Sprawca jednak nie udzielił pomocy poszkodowanej, lecz odjechał w kierunku lasu.

Za autem ruszyli świadkowie zdarzenia, jak relacjonował jeden z nich:

Huk był taki, jakby zderzyły się dwa auta. Samochód najpierw uderzył w barierki, potem w dzieci. Ruszyliśmy w pościg za busem, ale zniknął nam w lesie

Dopiero policjanci znaleźli mężczyznę. Był trzeźwy.

Policjanci poszukują kluczyków do samochodu, którym poruszał się sprawca potrącenia 11-latki

Jak dowiedział się reporter Polsat News, Piotr Kaszuwara kierowca busa „próbował wprowadzić funkcjonariuszy w błąd i twierdził, że jego pojazd został chwilę wcześniej skradziony, i to ktoś inny mógł spowodować wypadek”.

Jeszcze w piątek kierowca, który wjechał w grupę dzieci zbierających cukierki ma usłyszeć trzy zarzuty. Wśród nich spowodowanie wypadku pod wpływem środków odurzających. Nieoficjalnie wiadomo, że mogła to być amfetamina – mówił Kaszuwara

Nagranie z potrącenia 11-latki w Borownie

W sieci opublikowano nagranie z monitoringu, na którym widać moment potrącenia dziewczynki. 11-latka próbowała uciec przed pędzącym kierowcą, niestety bezskutecznie.

Filmik z wypadku można obejrzeć poniżej:

Stan 11-letniej dziewczynki nadal jest określany jako ciężki

Źródła: www.polsatnews.pl, www.popularne.pl
Fotografie: Facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować