×

11-latka potrącona na pasach. Świętowała z kolegami Halloween

W Borównie niedaleko Wałbrzycha na Dolnym Śląsku została potrącona na pasach 11-latka. Kierowca busa wjechał w grupkę dzieci przebranych w stroje halloweenowe, po czym uciekł z miejsca wypadku. Ruszyli za nim świadkowie, ale został zatrzymany dopiero przez policję.

Nieszczęśliwy finał tegorocznego Halloween

W czwartek wieczorem, tj. 31 października 2019 r. w Borównie grupka dzieci przebrała się w stroje z okazji Halloween i chodziła zbierać cukierki. Gdy znajdowali się na przejściu dla pieszych, wjechał w nich rozpędzony kierowca białego busa, marki Ford Transit.

Poszkodowana w wypadku została 11-letnia dziewczynka, ale sprawca nie udzieliwszy pierwszej pomocy, zbiegł z miejsca zdarzenia. Jako pierwszy poinformował o tym „Dziennik Wałbrzych”.

Tutaj doszło do potrącenia:

11-latka potrącona na pasach

Do wypadku z udziałem dziewczynki doszło ok. godz. 19:15. Następnie 11-latkę w ciężkim stanie przewieziono do szpitala Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Jak powiedział gazecie świadek zdarzenia:

Huk był taki, jakby zderzyły się dwa auta. Samochód najpierw uderzył w barierki, potem w dzieci. Ruszyliśmy w pościg za busem, ale zniknął nam w lesie

Według nieoficjalnych informacji kierowca busa po uderzeniu dziewczynki miał zatrzymać się, wysiąść z samochodu, po czym wsiąść ponownie do pojazdu i odjechać.

Sprawcy poszukiwali także policjanci z Wałbrzycha i Kamiennej Góry. Skutecznie, bo zatrzymano go jeszcze tego samego dnia, a następnie rozpoczęto czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia.

Uciekł z miejsca wypadku, nie udzielając poszkodowanej pierwszej pomocy

Jak powiedziała Wirtualnej Polsce nadkomisarz Magdalena Korościk z zespołu prasowego KMP w Wałbrzychu:

Po wypadku kierowca busa porzucił samochód. Funkcjonariuszom udało się go odnaleźć. Zatrzymano mężczyznę, był trzeźwy. Początkowo nie chciał współpracować, ale w końcu przyznał się do potrącenia dziecka. W piątek będą z nim przeprowadzane wszystkie czynności

Uratował żonę i syna na pasach przed pędzącym autem. Wzruszające słowa wdowy łamią serce

11-latka potrącona na pasach czuje się już lepiej i jest przytomna, o czym poinformowała w czwartek nadkom. Korościk

Źródła: gazetawroclawska.pl, wiadomosci.wp.pl, www.fakt.pl, wiadomosci.radiozet.pl, www.polsatnews.pl, www.tvp.info, www.rmf24.pl
Fotografie: Facebook.com

Polecane

Może Cię zainteresować