×

Nagranie z momentu wypadku autobusu w Warszawie. Materiał mrozi krew w żyłach

Nagranie z momentu wypadku autobusu na moście Grota-Roweckiego w Warszawie jest wstrząsające. Nikt nie spodziewał się, co za chwilę nastąpi. Policja wciąż jest w trakcie ustalania przyczyn, które doprowadziły do zdarzenia, a w konsekwencji do śmierci jednej osoby i obrażeń ponad 20 pasażerów.

Nagranie z momentu wypadku autobusu

Spektakularny wypadek autobusu miejskiego w Warszawie to od wczorajszego dnia główny temat, którym żyje cała Polska. Wszyscy zastanawiają się, co spowodowało, że kierujący pojazdem wypadł z drogi, a autobus stoczył się w dół z mostu.

Do tej pory pracującym na miejscu funkcjonariuszom udało ustalić się, że kierowcą autobusu był bardzo młody, bo zaledwie dwudziestokilkuletni mężczyzna. Czy to właśnie jego młody wiek i nieduże doświadczenie były odpowiedzialne za wypadek? Na takie opinie jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie, jednak można snuć rozmaite domysły.

Wiadomo już, że wypadek nastąpił niedługo przed zakończeniem zmiany kierowcy, dlatego jest prawdopodobne, że w momencie incydentu mężczyzna był już zmęczony. Krążą nieoficjalne informacje mówiące o tym, że kierujący autobusem miał zasłabnąć za kierownicą. Na razie te doniesienia nie zostały potwierdzone. Za to w sieci pojawiło się wstrząsające nagranie prezentujące ostatnie chwile przed wypadkiem. Internauci są zszokowani tym widokiem.

Wstrząsający wypadek w Warszawie

Wypadek miał miejsce w czwartkowe południe na jednym z wiaduktów w Warszawie. Nagle autobus linii 186 podróżujący w kierunku Szczęśliwic wypadł z trasy S8, uderzył w barierki, a następnie zaczął spadać w dół. Przednia część autobusu wylądowała na boku na nasypie. Tylna z kolei, zawisła na barierach trasy S8.

W sieci pojawiło się już kilka filmików pokazujących to zdarzenie z różnych perspektyw. Mimo to, policja chciałaby poszerzyć swój materiał dowodowy i dlatego wciąż apeluje do kierowców, którzy mogli zarejestrować wypadek, aby przekazywali śledczym swoje nagrania z kamer samochodowych.

W chwili zdarzenia w autobusie przebywało 40 osób, ponad 20 pasażerów zostało rannych. Urząd Miasta w Warszawie potwierdził, że stan kilku z nich uznawany jest za ciężki. Jedna osoba, około 70-letnia pasażerka autobusu, zmarła na miejscu. Kierowca autobusu od roku pracował dla firmy Arriva. Mężczyzna również został poszkodowany w wypadku i trafił do szpitala. Rzecznik Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak poinformował, że kierowca był trzeźwy.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować