×

Tragiczny wypadek w dniu ślubu. Opis z miejsca zdarzenia przyprawia o zawrót głowy

Wypadek w dniu ślubu. 2 stycznia 2005 roku był wyjątkowym dniem dla całej rodziny siedmioletniej Katie Flynn. Była jedną z dziewczynek, która miała sypać kwiaty na ślubie cioci Lisy wraz ze swoją młodszą siostrą Grace. Nikt wtedy nie przypuszczał, że to ostatnie chwile jej życia.

Dzień, który zmienił ich życie

Ponad 200 przyjaciół i krewnych zebrało się na plaży na Long Island, aby być świadkiem tego, jak Lisa i David przysięgają sobie miłość i wierność. Oczywiście wzrok skupiał się także na uroczych dziewczynkach, które sypały kwiaty, aby podkreślić wzniosłość chwili. Nikomu nawet przez myśl nie przeszło, że to będzie ostatni dzień życia Katie…

Limuzyną do domu

Po długim dniu spędzonym na plaży, przyszedł czas na rozstanie. Rodzice panny młodej, Christopher i Denice wraz z siostrą Jennifer i jej mężem, Neilem oraz dwiema córkami, Katie i Grace, wsiedli do limuzyny, która miała zawieźć ich do domu.

Pamiętam, jak patrzyłem na limuzynę, widziałem się z Kate i machałem na pożegnanie, a ona machała do mnie – taka uśmiechnięta i radosna.

Limuzyna opuściła wesele na Long Island i wjechała na autostradę. Nikt nie mógł przypuszczać, że na ich drodze pojawi się pijany, 24-letni Martin Heidgen. Jechał po niewłaściwej stronie ulicy, uderzając w limuzynę i doprowadzając do poważnego wypadku.

Raporty policyjne ujawniły, że poziom alkoholu we krwi Heidgena przekroczył trzykrotnie prawną granicę. Spożył co najmniej 14 drinków i jechał z prędkością 110 km na godzinę, po niewłaściwej stronie autostrady, przez co najmniej 4 km, zanim doszło do katastrofy.

wypadek w dniu ślubu

Wypadek w dniu ślubu

Kierowca limuzyny, 59-letni Stanley Rabinowitz, zginął na miejscu. Ojciec panny młodej, Christopher, miał złamane obie nogi, w szpitalu podjęto decyzję, o amputacji jednej. Jego żona, Denise, również została poważnie ranna, a mała Grace utknęła we wraku.

Neil usiłował wyczołgać się z samochodu, by szukać pomocy. Tymczasem Jennifer, która miała ranną nogę, desperacko szukała Katie, która leżała na bocznym siedzeniu w chwili katastrofy. Potem Jennifer Flynn natknęła się na coś, czego żadna matka nie powinna być świadkiem – jej córka, Katie, została pozbawiona głowy przez pas bezpieczeństwa.

Jedną z pierwszych osób, która pojawiła się na miejscu, był Michael Tangney, wujek panny młodej, który jest policjantem.

Szedłem na tyły limuzyny, kiedy jeden z moich kolegów powiedział, żebym tam nie podchodził. Otworzyłem tylne drzwi i zdałem sobie sprawę, że to moja rodzina

Michael Tagney był świadkiem wyjścia Jennifer z wraku z głową córki w dłoniach. Ciało Katie pozostało w samochodzie, wciąż w sukience, którą dumnie nosiła na ślubie zaledwie kilka godzin wcześniej.

Przez następną godzinę Jennifer siedziała przy drodze. Trzymała głowę córki na kolanach i patrzyła w dal. W końcu pozwoliła swojej córce odejść… Przekazała jej głowę policji… Zanim to zrobiła, po raz ostatni pocałowała ją w usta.

To zmieniło całe życie rodziny. Martin Heidgen został skazany na 18 lat więzienia za podwójne spowodowanie śmierci. Jennifer i Neil odważnie zdecydowali się rozmawiać o swojej historii, w nadziei, że może to zapobiec powtórce podobnej katastrofy.

wypadek w dniu ślubu

Nikt nie zwróci im dziecka ani cierpienia, które temu towarzyszyło

Może Cię zainteresować

zamknij