×

„Osobówka” zepchnęła cysternę w 20-metrową przepaść. Nagranie mrozi krew w żyłach

Do tragicznego wypadku doszło w Słowenii. Uderzona przez kierowcę samochodu osobowego cysterna spadła w przepaść z ponad 20-metrowego wiaduktu. Kierowca ciężarówki zginął na miejscu.

Cysterna spadła w przepaść

13 listopada 2019 roku w godzinach porannych na obwodnicy Lublany przed tunelem Golovec w Słowenii doszło do tragicznego zdarzenia. Kierowca samochodu osobowego stracił kontrolę nad pojazdem podczas wyprzedzania cysterny. W wyniku tego, zderzył się z przyczepą ciężarówki.

Siła uderzenia była tak ogromna, że tir przebił bariery i spadł w przepaść z ponad 20-metrowego wiaduktu. Jak podaje klip.si, 53-letni kierowca cysterny, pochodzący z Węgier, zginął na miejscu. Natomiast 41-letni sprawca wypadku, kierujący Oplem Corsą, nie odniósł żadnych obrażeń.

Brawura na autostradzie przyczyną tragedii

Słoweński kierowca „osobówki” uderzył w jadącą sąsiednim pasem cysternę z powodu niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze. Tak przynajmniej wynika ze wstępnych ustaleń prokuratury.

Przez brawurową jazdę pozbawił życia 53-letniego mężczyznę. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Przerażające nagranie z wypadku w Słowenii

W sieci pojawiło się nagranie z tego tragicznego zdarzenia. Opublikowała je słoweńska firma zajmująca się nadzorem i budową autostrad. Ku przestrodze!

W zepchniętej cysternie nie było niebezpiecznych substancji, ale w wyniku rozległych obrażeń życie stracił kierowca ciężarówki.

29-letni kierowca wjechał w łosia. Siła uderzenia była tak wielka, że urwało mu głowę

Źródła: klip.si, www.tvp.info
Fotografie: Youtube.com (miniatura wpisu), YouTube

Może Cię zainteresować