×

Makabryczny wypadek karetki w Szczecinie. Jedna osoba nie żyje, cztery są ranne

Dramatyczny wypadek karetki w Szczecinie. Ambulans zderzył się z samochodem osobowym, po czym z impetem wjechał na przystanek tramwajowy, na którym stała kobieta. Nie miała najmniejszych szans na przeżycie. Została wciągnięta pod koła karetki pogotowia i zginęła na miejscu. Cztery inne osoby – ratownicy medyczni i kierowca osobówki – zostały ranne i trafiły do szpitala.

Wypadek karetki w Szczecinie

Do przerażającego w skutkach wypadku doszło dzisiaj o godz. 10:49 w pobliżu pl. Szyrockiego w Szczecinie. Zdarzenie miało miejsce, podczas gdy karetka jechała na sygnale do mężczyzny na Pomorzach, który zasłabł. Do celu niestety nie dotarła.

Na skrzyżowaniu al. Piastów z ul. Mieszka I doszło do zderzenia karetki z osobowym mercedesem. Bezsprzecznie siła uderzenia była na tyle duża, że ambulans wjechał na pobliski przystanek tramwajowy. Na miejscu stała kobieta, która wpadła wprost pod koła pojazdu sanitarnego. Nie miała najmniejszych szans na przeżycie.

Jedna ze stojących tam [na przystanku – przyp. red.] osób została zmiażdżona i zginęła na miejscu. Więcej na ten temat służby nie są w stanie nic powiedzieć, dopóki ciało nie zostanie wydobyte spod rozbitego ambulansu

– czytamy na portalu 24kurier.pl.

Wypadek w Szczecinie

Karetka w wyniku zderzenia zajęła się ogniem. Na miejsce wypadku skierowano pięć karetek pogotowia, policję oraz straż pożarną. Z płonącej karetki wyciągnięto poszkodowanych. Ranne zostały cztery osoby, w tym troje ratowników z karetki, z czego dwoje ma uraz głowy i biodra. Ich stan określany jest jako stabilny. Ranny został również kierowca samochodu osobowego, który doznał urazy głowy. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

wypadek karetki, Szczecin

Do zasłabnięcia zadysponowano inny zespół.

Utrudnienia w ruchu

W związku z tragicznym w skutkach wypadkiem powstały utrudnienia w ruchu, którym kieruje policja. Droga w obydwu kierunkach jest częściowo zablokowana. Co więcej, na odcinku pl. Kościuszki do Pomorzan został wstrzymany również ruch tramwajów. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin.

Na miejscu tragedii pracuje prokurator. Okoliczności wypadku będą wyjaśniać śledczy.

Wypadek w Boże Ciało. Kobieta wjechała w uczestników procesji.

Źródła: wiadomosci.onet.pl, 24kurier.pl, www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij