×

Tragiczny wypadek na A4. Samochód osobowy wbił się pod naczepę ciężarówki

Tragiczny wypadek na A4. To dopiero początek dramatycznej akcji „znicz”. Pomimo apeli policji, jak co roku na polskich drogach jest wyjątkowo niebezpiecznie. Bilans ofiar i poszkodowanych rośnie w dramatycznym tempie.

Akcja „znicz”

W związku z trwającym długim weekendem, policjanci w całej Polsce prowadzą coroczną akcję „znicz”. Od piątku, 29 października do 2 listopada funkcjonariusze czuwają nad bezpieczeństwem ruchu drogowego oraz kontrolują czy wszyscy przestrzegają przepisów dotyczących zakrywania ust i nosa.

Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji tłumaczył, że mundurowi zwracają uwagę na wszystko. W wywiadzie dla PAP mówił:

W szczególności policjanci reagują na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu, które są głównymi przyczynami wypadków drogowych, przede wszystkim na przekraczanie dozwolonych limitów prędkości. Zwracają też uwagę na stan trzeźwości i stan psychofizyczny kierujących pojazdami oraz prawidłowe przewożenie pasażerów.

Niestety nawet wzmożone kontrole na drogach nie są w stanie zapewnić 100-procentowego bezpieczeństwa. W całej Polsce nadal dochodzi do licznych kolizji drogowych i wypadków. Do jednego z nich doszło w okolicy miejscowości Przesieczany.

Tragiczny wypadek na A4

Na autostradzie A4 w województwie dolnośląskim doszło do strasznego wypadku samochodowego. Na skutek zderzenia ciężarówki z samochodem osobowym zginęła jedna osoba.

W sobotę w godzinach porannych służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, z którego wynikało, że na 11. kilometrze autostrady A4 miała miejsce potworna kolizja. W okolicy miejscowości Przesieczany w kierunku Zgorzelca samochód osobowy wbił się pod naczepę pojazdu ciężarowego.

Ze względu na wypadek droga przez długi czas była całkowicie zablokowana. Policja pod nadzorem prokuratury ustalała okoliczności wypadku. Zdjęcia z miejsca zdarzenia są porażające!

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij