×

Morze wyrzuciło na brzeg dziwne, małe stworzenia. Są warte fortunę!

Morze wyrzuciło na brzeg fortunę, która w tym przypadku miała dość nietypowy wygląd. Szalenie rzadki gatunek skorupiaków może być wart nawet kilkaset tysięcy złotych. Znalazcy nie ukrywają radości ze zdobyczy. Pragną sprzedać swoje znalezisko.

Morze wyrzuciło na brzeg fortunę

Niezwykłe stworzenia, które znaleziono na jednej z brytyjskich plaż wyglądają jakby nie pochodziły z tego świata. Nie od razu udało się ustalić, z jakim gatunkiem mieli do czynienia znalazcy. Do odkrycia doszło na plaży w Caernarfon. 47-letni Martyn Green był na rodzinnym spacerze, gdy dostrzegł, że na wyrzuconym przez morze kawałku drewna coś się porusza. Mężczyzna od razu nagrał filmik i wykonał kilka zdjęć. Materiały zamieścił na swoim profilu na Facebooku. Martyn wspomina, w jaki sposób doszło do znaleziska.

Moja żona Gemma to znalazła. Spacerowaliśmy po plaży, a ona zadzwoniła do nas i powiedziała „wróć, spójrz na to”. Poszliśmy, popatrzyliśmy i wyglądało to na coś nie z tego świata. To była nie lada atrakcja dla miejscowych.

Opublikowany przez Martyna Greena Niedziela, 6 września 2020

Ze wstępnych szacunków wynika, że niespotykanie rzadkie skorupiaki, które znaleziono mogą być warte kilkaset tysięcy złotych.

morze wyrzuciło na brzeg fortunę 3
Facebook

Drogocenne skorupiaki

Syn mężczyzny od razu zaczął przeszukiwać internet i szybko odnalazł informację o tym, że stworzenia, na które natrafili to pąkle gęsie. Skorupiaki te uchodzą za rarytas w krajach takich jak Hiszpania czy Portugalia. Pąkle gęsie są jednymi z najdroższych stworzeń morskich na świecie. Cena za jedną sztukę może przekraczać nawet 100 złotych. Jak udało się ustalić, na kawałku drewna znaleziono ich około 2 000. Martyn obliczył, że ich wartość to 50 000 funtów, czyli mniej więcej 245 000 złotych. Póki co, Martyn nie ujawnił dokładnej lokalizacji, aby uniknąć potencjalnej kradzieży drogocennego znaleziska. Pąkle należą do grupy filtratorów, co oznacza, że żywią się pokarmem występującym w wodzie w postaci zawiesiny. Odcedzają go przy użyciu 6 par odnóży pokrytych szczecinkami. Miejmy nadzieję, że rodzinie uda się sprzedać skorupiaki. Obecnie ze względu na epidemię koronawirusa i ograniczenia dotyczące branży gastronomicznej może być to nieco trudniejsze niż w zwykłych warunkach.

morze wyrzuciło na brzeg fortunę 2
Facebook
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować