×

W sieci pojawił się brutalny film z morderstwa turystek ze Skandynawii. Zatrzymano 3 osoby

O dwóch turystkach ze Skandynawii, które zginęły w górach Atlas w Maroku, pisaliśmy wczoraj. 24-letnia Louisa Vesterager Jespersen i jej 28-letnia koleżanka Maren Ueland zostały znalezione martwe na trasie prowadzącej na szczyt. Obie miały podcięte gardła.

Nic nie zapowiadało tragedii, obie cieszyły się na wyprawę i pieczołowicie przygotowywały

Niestety 17 grudnia br. kobiety zostały zamordowane, a ich ciała znalezione na szlaku.

Bardzo szybko śledczy zaczęli działać i udało im się ustalić, że zbrodnia mogła mieć charakter ataku terrorystycznego

Prasa, powołując się na różne źródła, sugeruje, że mordercy mogli mieć związek z ISIS. Według ich ustaleń wielu bojowników z ramienia ISIS powróciło do Maroka i innych krajów ościennych. Policja trafiła także w mediach społecznościowych na film, na którym widać, jak turystki ze Skandynawii są mordowane. W tej sprawie zatrzymano trzech podejrzanych mężczyzn.

Dziennikarz, który widział film, nie ma wątpliwości, że jest na nim trzech mężczyzn. Jeden z nich miał powiedzieć: „To dla naszych braci w Hadżin”.

Turystka z Francji, która znalazła z partnerem ciała dwóch kobiet, do tej pory nie może się pozbierać po tym, co zobaczyła

Powiedziała francuskim mediom, że znalazła namiot otwarty do połowy, w którym znajdowały się dwa ciała z podciętymi gardłami. Od razu zawiadomiła policję.

Trzech podejrzanych próbowało zbiec, ale zostało aresztowanych w Marakeszu po intensywnych obławach – dzień po tym, jak zatrzymano innego mężczyznę, podejrzanego o przynależność do islamskiej grupy ekstremistów. Pierwszy z nich pochodzi z małej wioski Douar el Caïd, poza Marrakeszem, urodził się w 1985 roku i pracował jako sprzedawca. Drugi podejrzany jest stolarzem, który przyszedł na świat w 1991 roku i mieszka w Marrakeszu, w dzielnicy Azzouzia. Trzeci urodził się w 1993 roku, mieszka w dzielnicy Derb Zeroual w Marakeszu. Nie podano szczegółów zatrudnienia.

Wstępne dochodzenie dotyczące filmu udostępnionego w mediach społecznościowych, mającego na celu pokazanie zabójstwa jednego z turystów, ujawniło, że został nakręcony w innym miejscu niż miejsca odnalezienia zwłok

Wideo i wstępne dochodzenie według władz marokańskich wskazują, że zabójstwa mogą mieć związek z państwem islamskim organizacji terrorystyczne. Jest to przypadek niezwykle bestialskiego zabójstwa dwóch całkowicie niewinnych młodych kobiet

Dziś rano premier Danii powiedział, że zabójstwa można uznać za „umotywowane politycznie”, a zatem według niego jest to akt terroru. Lars Loekke Rasmussen powiedział, że „wciąż istnieją ciemne siły, które chcą walczyć z naszymi wartościami” i „nie możemy się poddać”.

Lokalny mieszkaniec, który prosił, by nie być nazwanym dla własnego bezpieczeństwa, powiedział:

Widziałem te dwa ciała, zanim przybyła policja. Jedno znajdowało się poza namiotem, a drugie w środku. Widok przerażający…

Czekamy na dalsze informacje w sprawie tej przerażającej zbrodni

Polecane

Może Cię zainteresować