×

Morderca dwóch studentek ze Skandynawii stanął przed sądem. Jego zeznania przerażają

To nad wyraz brutalne morderstwo studentek ze Skandynawii oraz jego okoliczności wstrząsnęły całym światem. Mrożące krew wydarzenia miały miejsce w Maroko, ale nagranie z nich zostało rozesłane do rodziny oraz znajomych po całym świecie. Teraz pojawiły się nowe fakty w tej sprawie. Wszystko dzięki zeznaniom jednego z podejrzanych.

Brutalne morderstwo studentek ze Skandynawii

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy brutalnego morderstwa dwóch skandynawskich turystek – 24-letniej Louisy Vesterager Jespersen z Danii oraz 28-letniej Maren Ueland z Norwegii. Młode kobiety wybrały się na górską wyprawę do Maroka. 17 grudnia ubiegłego roku w górach Atlas w pobliżu szczytu Tubkal znaleziono ich ciała.

Stacja BBC poinformowała wówczas, że ofiary miały poderznięte gardła, a marokańskie MSW potwierdziło te doniesienia. Oczywiście potencjalnych sprawców tej zbrodni udało się dość szybko ująć. W sumie zatrzymano 19 osób. Lokalne służby ustaliły, że za zabójstwem stoi grupa terrorystyczna ISIS.

morderstwo-studentek-ze-Skandynawii

Pojawiły się nowe fakty w sprawie

Teraz pojawiły się nowe fakty w tej przerażającej sprawie. Wszystko za sprawą jednego z podejrzanych. Mężczyzna przyznał się, że to on zamordował jedną z młodych kobiet. Agencja AFP poinformowała, że w małej miejscowości w pobliżu Rabat stanął przed sądem niedawno 25-letni Abdessamad Ejjoud. Oczywiście były sprzedawca przyznał się już do winy. Oto, co powiedział w czasie składania zeznań:

Ściąłem jedną z nich. Żałuję. Kochamy ISIS i modlimy się za nią (organizację – przyp.red.) do Boga

morderstwo-studentek-ze-Skandynawii-zabójcy

Morderstwo studentek ze Skandynawii: Brutalne nagranie

Bez wątpienia należy dodać, że tuż po zabójstwie studentek mordercy zaczęli rozpowszechniać w mediach społecznościowych przerażający film. Widać było na nim, w jaki sposób zabili Louisę i Maren. To jeszcze nie wszystko. Z premedytacją wysłali go do bliskich ofiar, w tym do matki jednej z nich. Ci, którzy widzieli nagranie, nie mieli wątpliwości, że zbrodnia ma związek z ISIS. Słychać na nim wypowiedzi sprawców, mówiących, że zabójstwo turystek to wypełnienie „woli Allaha”.

To zemsta za naszych braci w Hajine w Syrii. To są wasze głowy, wrogowie Boga

W brutalność tej zbrodni wciąż trudno jest uwierzyć… ?

Polecane

Może Cię zainteresować