×

Dwie turystki zamordowane w górach. Nagranie z zabójstwa trafiło do rodzin ofiar

17 grudnia w pobliżu wioski Imlil w górach Atlas w Maroko dokonano makabrycznego odkrycia. Nieopodal szczytu Tubkal (4167 m n.p.m) znaleziono ciała dwóch turystek, które studiowały razem w Norwegii – 24-letniej Louisy Vesterager Jespersen z Danii oraz 28-letniej Maren Ueland z Norwegii. Najbardziej przerażający w tym wszystkim był fakt, że ciała pozbawione były głów, co do razu świadczyło o tym, że za okrutną zbrodnią stali inni ludzie. W tej sprawie zatrzymano trzech podejrzanych mężczyzn. Teraz rusza proces dotyczący zabójstwa dwóch młodych turystek.

Zamordowane turystki w górach. Mordercy wszystko nagrali, a materiałem filmowym podzielili się w mediach społecznościowych

Mordercy na zabójstwie dwóch kobiet nie poprzestali. Wkrótce potem zaczęli rozpowszechniać w mediach społecznościowych materiał filmowy, na którym widać, w jaki sposób zabili Louisy i Maren. Wstrząsający film trafił także do rodzin zamordowanych.

Śledczy są niemal pewni, że domniemani sprawcy „przyrzekli wierność Państwu Islamskiemu”.

Podejrzani o brutalne zabójstwo zostali zatrzymani

Dziennikarz, który widział film, nie ma wątpliwości, że jest na nim trzech mężczyzn. Jeden z nich miał powiedzieć: „To dla naszych braci w Hadżin”. Podejrzani próbowali zbiec, ale ostatecznie zostali aresztowani w Marakeszu po intensywnych obławach.

Dzień później zatrzymano kolejnego mężczyznę podejrzanego o przynależność do tej samej grupy terrorystycznej. Pierwszy z nich pochodzi z małej wioski Douar el Caïd, poza Marrakeszem, urodził się w 1985 roku i pracował jako sprzedawca. Drugi podejrzany jest stolarzem, który przyszedł na świat w 1991 roku i mieszka w Marrakeszu, w dzielnicy Azzouzia. Trzeci urodził się w 1993 roku, mieszka w dzielnicy Derb Zeroual w Marakeszu.

Teraz rusza proces dotyczący zabójstwa dwóch młodych turystek. Podejrzanym o dokonanie tej zbrodni grozi kara śmierci

Może Cię zainteresować