×

Turystki spadły z huśtawki znajdującej się nad przepaścią. Przerażające nagranie

To miała być niezapomniana przygoda – piękny widok, dreszcz emocji. Wystarczyła chwila, by przygoda przerodziła się w koszmar. Turystki spadły z huśtawki, umocowanej nad dwukilometrową przepaścią. Wszystko uwieczniono na nagraniu.

Niebezpieczna atrakcja dla turystów

Rosyjski kanion Sulak to miejsce położone niedaleko granicy z Gruzją. Jest piękne, dzikie, wyjątkowe. Nie wszyscy wiedzą, że kanion ten jest głębszy od słynnego Wielkiego Kanionu w Kolorado. Jego głębokość to ok. 1920 m. Regularnie przyjeżdżają tu turyści z całego świata. Wielu z nich decyduje się na to, by podziwiać widok z huśtawki, umocowanej tuż nad dwukilometrową przepaścią.

Huśtawka na skraju urwiska jest jedną z największych atrakcji kanionu. Dzięki niej turyści mogą nacieszyć się pięknymi widokami, a przy tym poczuć skok adrenaliny i pochwalić się w mediach społecznościowych wyjątkowym zdjęciem lub nagraniem. A nagranie tych turystek obejrzeli już internauci z całego świata…

Dwie turystki spadły z huśtawki

Dwie kobiety usiadły na huśtawce, umocowanej na skraju urwiska. Początkowo wszystko szło zgodnie z planem, jednak turystki miały szybko pożałować swojej decyzji.

Na nagraniu, zamieszczonym w serwisie YouTube, widzimy, jak właściciel huśtawki rozbujał dwie turystki, by mogły się cieszyć pięknymi widokami. Nagle wydarzyło się coś nieoczekiwanego.

W pewnym momencie jeden z łańcuchów trzymających siedzisko nie wytrzymał. Gdy się zerwał, huśtawka przechyliła się, a obie kobiety spadły w przepaść. Nagranie, z pozoru niewinne, mrozi krew w żyłach.

Było o krok od tragedii, ale turystki cudem przeżyły. Skończyło się jedynie na lekkich potłuczeniach i kilku siniakach.  W porę zadziałał jedyny system bezpieczeństwa, jaki przewidziano dla tej atrakcji. Turystki wylądowały na wąskiej platformie znajdującej się pod krawędzią klifu.

Jedno jest pewne – tej atrakcji z pewnością nie zapomną do końca życia. Horror turystek, uwieczniony na nagraniu, robi furorę w sieci.

Teraz lokalne władze najprawdopodobniej zdecydują się na rozebranie huśtawki. Taki sam los może spotkać podobne atrakcje z okolicy. Jak informuje Radio ZET, kontrola urządzenia wykazała, że nie spełnia ono norm bezpieczeństwa.

Fotografie:

Może Cię zainteresować