×

63-latek molestował mieszkankę Domu Pomocy Społecznej. Właśnie usłyszał zarzuty

Molestowanie w Domu Pomocy Społecznej (DPS) w Ropczycach na Podkarpaciu. Ofiarą podejrzanego 63-letniego pensjonariusza jest 71-latka, mieszkanka tego samego ośrodka. Mężczyzna usłyszał zarzuty doprowadzenia do poddania się innym czynnościom seksualnym. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie tymczasowym.

Molestowanie w DPS w Ropczycach

Do molestowania 71-letniej pensjonariuszki miało dojść w nocy 10 sierpnia. Wiesław P. miał dwukrotnie pojawić się w jej pokoju. 63-latek całował i dotykał starszą kobietę w miejsca intymne. Według świadków, czyli personelu ośrodka, w trakcie popełnienia przestępstwa mężczyzna był nietrzeźwy.

Podejrzany nie przyznaje się do winy

Sprawą zajęła się prokuratura. Według prok. Przybyło, Wiesław P. nie przyznał się zarzucanych mu czynów w trakcie przesłuchania. 63-latek twierdzi, że nigdy nie wyrządził poszkodowanej żadnej krzywdy i że nie ma nic wspólnego z tamtymi zdarzeniami.

Prokuratura w Ropczycach bada molestowanie w DPS

Jednak prokuratura nie dała wiary jego słowom i postawiła mężczyźnie zarzut doprowadzenia do poddania innym czynnościom seksualnym, przy wykorzystaniu bezradności wynikającej ze stanu zdrowia i wieku pokrzywdzonej. Dodatkowo, do ropczyckiego sądu trafił w niosek o areszt tymczasowy, ze względu na obawy, że podejrzany będzie utrudniał śledztwo i wpływał na świadków. Sąd przychylił się do wniosku. Mężczyźnie grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Może Cię zainteresować

zamknij