×

Oskarżyła nauczyciela o molestowanie. W ramach zemsty podpalono ją w szkole

19-letnia Nusrat Jahan Rafi z Bangladeszu zginęła w okrutnych okolicznościach. Horror nastolatki rozpoczął się niedługo po tym, jak dziewczyna oskarżyła o molestowanie dyrektora swojej szkoły. W konsekwencji Nusrat została spalona żywcem. Teraz wszystkie osoby, które były odpowiedzialne za śmierć 19-latki, odpowiedzą za morderstwo. Sąd wymierzył im sprawiedliwość. Za spalenie ofiary zapłacą własnym życiem.

Horror 19-latki

O Nusrat Jahan Rafi zrobiło się głośno po tym, jak oskarżyła o molestowanie dyrektora swojej szkoły. Według niej mężczyzna miał dotykać jej w niewłaściwy sposób, przez co czuła się bardzo niekomfortowo.

Od momentu zgłoszenia sprawy rozpoczął się koszmar. Koszmar nie dyrektora lecz 19-latki. Wiele osób nie uwierzyło w zarzuty dziewczyny, a co więcej potępiło nastolatkę i postanowiło przekonać ją do wycofania oskarżeń. Kiedy to nie przynosiło efektów, część nich posunęła się do najgorszego.

Walka o życie

Kilka dni po tym, jak Nusrat oskarżyła dyrektora szkoły o molestowanie, kilka osób zwabiło dziewczynę na dach szkoły. Tam otoczyli bezbronną uczennicę, po czym zaczęli ją bić. Kiedy ta odmówiła wycofania się z oskarżeń, było już tylko gorzej. Barbarzyńcy postanowili ją podpalić, chcąc po wszystkim upozorować samobójstwo dziewczyny. 19-latka w bardzo ciężkim stanie – doznała głębokich poparzeń 80 proc. ciała – trafiła o szpitala. Kiedy doszła do siebie, nagrała specjalne oświadczenie. Z oskarżeń się jednak nie wycofała, a wręcz przeciwnie. Po raz kolejny publicznie powiedziała o krzywdzie, jaką wyrządził jej dyrektor, a także wymieniła nazwiska napastników, którzy targnęli się na jej życie.

Nauczyciel dotknął mnie w niewłaściwy sposób, będę walczyć z tą zbrodnią aż do ostatniego tchu – mówiła Nusrat

Family handout

Family handout

Śmierć dziewczyny

Niestety obrażenia były na tyle obszerne, że w wyniku powikłań Nusrat zmarła 4 dni po podpaleniu – 11 dni po tym, jak oskarżyła dyrektora szkoły o molestowanie.

Protesty i kara dla barbarzyńców

Śmierć 19-latki zszokowała Bangladesz, a tym samym doprowadziła do serii protestów i żądania sprawiedliwości dla tragicznie zmarłej dziewczyny. W końcu protesty przyniosły efekt, a proces, który w konsekwencji wszczęto, był jednym z najszybszych w historii państwa. Teraz żadna z wymienionych tuż przed śmiercią Nusrat osób nie ucieknie przed odpowiedzialnością za okrutną zbrodnię.

Wobec 16 oskarżonych została orzeczona kara śmierci.

Źródła: www.theguardian.com, www.bbc.co.uk
Fotografie: 5pillarsuk.com

Może Cię zainteresować