×

53-latek podpalił się w sądzie w Przemyślu! Wiadomo już, dlaczego to zrobił

53-latek podpalił się w sądzie w Przemyślu. Sceny niczym z horroru rozegrały się w piątek 9 grudnia, ok. godz. 8.30, w gmachu Sądu Okręgowego. Mężczyzna oblał się benzyną na oczach ochroniarza. Wiemy już, dlaczego zdecydował się na tak desperacki krok…

53-latek podpalił się w sądzie

O koszmarze, który rozegrał się 9 grudnia ok. 8.30, jako pierwszy poinformował lokalny portal Nowiny24.pl. Do budynku przemyskiego sądu okręgowego, znajdującego się przy ul. Konarskiego, wszedł 53-letni mężczyzna. Na oczach ochroniarza mężczyzna oblał się benzyną i podpalił.

Podpalił się w sądzie
Street View / Google maps

Pracownicy ochrony natychmiast ruszyli na pomoc. To oni chwycili za gaśnicę proszkową i ugasili ogień, trawiący ciało oraz ubrania mężczyzny.

Tuż po zdarzeniu na miejscu zjawiły się dwa zastępy straży pożarnej oraz karetka. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

Strażacy podali mężczyźnie tlen i opatrzyli rany. Poszkodowany cały czas był przytomny. Został przekazany załodze pogotowia ratunkowego, a następnie przetransportowany do szpitala w Przemyślu na szczegółowe badania”

– informuje portal Nowiny24.pl.

Dlaczego to zrobił?

Jak ustalono, 53-latek jest mieszkańcem powiatu łańcuckiego. Jak dowiedział się dziennikarz RMF FM, mężczyzna najprawdopodobniej dokonał samookaleczenia, by zamanifestować swój sprzeciw wobec decyzji dotyczącej sprawowania opieki nad dziećmi.

Wobec 53-latka prowadzone jest postępowanie w Sądzie Rejonowym w Łańcucie, natomiast opinie w sprawie mężczyzny wydawali specjaliści z Sądu Okręgowego w Przemyślu.

Kilka miesięcy temu na podobny akt desperacji zdecydował się 35-letn mężczyzna, który podpalił się przed komendą policji w Kolnie.

Fotografie: Street View / Google maps (miniatura wpisu), Street View / Google maps

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x