×

Modelki rozebrały się w muzułmańskim kraju. Spotkały je surowe konsekwencje

Modelki rozebrały się w muzułmańskim kraju. Do niebywałego skandalu obyczajowego doszło w popularnej pod względem turystycznym, Riwierze Tureckiej. Nieopodal miejscowości Fethiye na jachcie odbywała się impreza z udziałem nagich, ukraińskich modelek.

Odmienna kultura

Temat nagości odmiennie rozumie się w różnych szerokościach geograficznych. Każdego roku na początku lata powraca kwestia opalania się topless. Mówi się, że Polska jest dość konserwatywnym krajem, ponieważ większa część społeczeństwa nie akceptuje opalania się bez biustonosza. To jednak nic w porównaniu z zasadami, które obowiązują w krajach islamskich.

Są regiony świata, w których kobieta w stroju kąpielowym uchodzi niemal za prostytutkę, a za epatowanie nagością grożą bardzo surowe konsekwencje. Miały okazję przekonać się o tym młode dziewczyny z Ukrainy, które wybrały się w podróż do Turcji.

Do sieci trafiły nagrania, pokazujące jak grupa skąpo odzianych oraz całkowicie nagich kobiet, robi sobie zdjęcia na jachcie. Jak się później okazało, postacie widoczne na filmiku to ukraińskie modelki, które opalały się na morzu, w pobliżu kurortu Fethiye w prowincji Mugla. Grupa sześciu kobiet oraz dwóch mężczyzn pracowała nad sesją zdjęciową, nie zdając sobie sprawy, że jest obiektem obserwacji przez okolicznych mieszkańców. Ci bardzo szybko zgłosili sprawę policji obyczajowej.

Nie minęło wiele czasu, gdy funkcjonariusze przybyli na miejsce. Modelki zatrzymano. Dziennikarzom udało się ustalić, że jedną z kobiet znajdujących się na pokładzie była 21-letnia Ruslana Kovkova. Kobieta zamieściła na swoim profilu na Instagramie sporo zdjęć z feralnego wyjazdu do Turcji.

Modelki rozebrały się w muzułmańskim kraju

Po wyjaśnieniu sprawy, jedna z modelek zdecydowała się opowiedzieć o swoich przeżyciach w mediach społecznościowych. Kobieta wyznała, że nagrania, które wyciekły do sieci wykonano z sąsiedniego jachtu. Nikt z osób obecnych na statku nie miał świadomości, że jest filmowany. Podobno tuż przed zatrzymaniem, modelki usiłowały kasować nagie zdjęcia, ale prawda i tak wyszła na jaw.

Na szczęście niedługo po ​​aresztowaniu grupa złożyła wyjaśnienia i mogła wyjść na wolność. Po sprawie pozostał jednak spory niesmak. Dziennikarze z Turcji nie ukrywają oburzenia skandalicznym zachowaniem modelek, ponieważ sesja odbyła się w trakcie Ramadanu.

Nie jest to pierwszy tego typu wybryk. Niedawno głośno było o grupie modelek, które zostały wydalone ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 41-letni organizator sesji trafił do aresztu, gdzie przebywa do dziś. Kobiety pozowały nago do zdjęć na balkonie wieżowca w Dubaju. Władze stanu Zatoki Perskiej uzasadniły swoją decyzję tym, że opublikowana sesja zdjęciowa była sprzeczna z miejscowym prawem.

Fotografie: Instagram, Imgur, Twitter

Może Cię zainteresować