×

Przedszkolak namalował swoją mamę. Myślała, że zapadnie się pod ziemię!

Przedszkolak namalował swoją mamę. Zazwyczaj takie „arcydzieło” wzbudza w mamach poczucie dumy i sprawia, że w oku pojawia się łza wzruszenia. Cóż… nie tym razem. Mama chłopca twierdzi, że poczuła się… upokorzona.

Przedszkolak namalował swoją mamę

Co on znowu zmalował? – myśli sobie wiele matek. Ale ta poczuła się załamana, gdy zobaczyła, co zmalował, a raczej namalował jej syn. W przedszkolu dzieci dostały zadanie, by namalować portret mamy. Synek Nikki Britton chętnie zrealizował polecenie. Ale gdy mama zobaczyła swój portret, była w szoku.

Chłopiec namalował mamę… nago.

Nauczycielki z przedszkola na początku były mocno zaskoczone, gdy zobaczyły dzieło wychowanka. Ale ostatecznie postanowiły, że umieszczą portret Jacka na wystawie, wśród obrazków, wykonanych przez inne dzieci. Gdy mama chłopca pojawiła się w placówce z powodu apelu, nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Facebook

Facebook

Reakcja matki na rysunek syna

Jack był bardzo dumny ze swojego dzieła  i chętnie się nim chwalił. Ale ocena talentu plastycznego chłopca w tym przypadku zeszła na dalszy plan. Nikki Britton przyznaje, że poczuła się zażenowana. Za to na portrecie, który wykonał jej syn, na twarzy Nikki gościł szeroki uśmiech.

Po raz pierwszy zobaczyłam to na apelu jego klasy, gdzie mój mały Picasso z dumą pokazał obrazek całemu przedszkolu, w tym rodzicom innych dzieci

– wspomina kobieta.

Jak sama przyznaje, najtrudniej było jej się pogodzić z reakcją innych rodziców.

Słyszałam chichoty rodziców i marzyłam o tym, żeby zapaść się pod ziemię!

Ale Nikki nie potrafiła się gniewać na swojego synka. Gdy zapytała go, dlaczego namalował ją nago, chłopiec przyznał z rozbrajającą szczerością:

Nie miałem czasu na namalowanie ci ubrań.

Wobec tak rzeczowego argumentu trudno przejść obojętnie. W końcu prawdziwa sztuka wymaga czasu, nie da się wykonać portretu ot tak, w parę chwil.

Małemu Jackowi wystarczyło za to czasu na namalowanie butów. Chociaż Nikki zaprezentowała się w wizji syna w negliżu, obuwie ma bardzo solidne!

Źródła: parenting.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować