×

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat. Jest gorzej, niż się spodziewano!

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat, w którym poinformowało o statystykach związanych z zarażeniami koronawirusem odnotowanymi na dzień 21 września 2021. Liczba osób, które umarły na COVID-19, zaczyna wzrastać. Dziś zarejestrowano śmierć aż 15 pacjentów! Czwarta fala pandemii nabiera tempa.

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat

Niestety, czwarta fala koronawirusa nabiera rozpędu. W dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat, w którym poinformowało o statystykach związanych z zarażeniami koronawirusem. Liczba zarówno zachorowań, jak i zgonów stopniowo wzrasta. Odnotowano aż 711 nowych przypadków koronawirusa. Najwięcej w województwach lubelskim (109) i mazowieckim (107).

Z powodu COVID-19 zmarło 5 osób, a w wyniku współistnienia COVID-19 z innymi chorobami 10 chorych.

Dla pacjentów z COVID-19 przewidzianych jest 6144 łóżka, spośród nich zajętych jest obecnie 1142. Wiadomo też, że używanych jest 120 respiratorów.

Łącznie od początku pandemii zakażonych w Polsce było 2 899 008 osób. Zmarło zaś 75 503 chorych.

Będzie kolejny lockdown?

W sieci wciąż pojawiają się spekulacje na temat tego, jak rząd zareaguje na nabierającą tempa czwarta falę. Rzecznik rządu o lockdownie wypowiedział się na antenie Radia Plus.

My wyciągamy wnioski także z zeszłych doświadczeń, z ostatnich miesięcy czy sprzed roku. Dlatego cała infrastruktura medyczna jest przygotowana do tego, żeby w razie czego tę zwiększoną liczbę zakażeń odpowiednio zabezpieczyć poprzez właściwą opiekę w szpitalach

– przekonywał Piotr Müller.

Dodał także, iż rząd postara się zrobić wszystko, aby nie wprowadzać całkowitego zamknięcia polskiej gospodarki. Jednak według niego najprawdopodobniej konieczne będą rozwiązania sektorowe. Wszystko będzie zależało od liczby zakażeń w danych regionach i od liczby osób wyszczepionych.

Mogą być rozwiązania sektorowe, podobnie jak to miało miejsce w poprzednich miesiącach. Dlatego apelujemy cały czas o szczepienie się, bo to jest jedyna bariera, która może przed tym zabezpieczyć.

Bo liczba osób, czy zakażeń będzie różna w różnych regionach. I to wynika, nie tylko z dynamiki samych zachorowań, ale również z poziomu szczepień

– mówił rzecznik rządu w Radiu Plus.

Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat
Twitter

Szczepiliście się już?

Źródła: twitter.com, www.popularne.pl
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij