×

Michael Jackson: nieznane fakty z życia króla popu. Co go łączyło z Madonną?

Michael Jackson: nieznane fakty z życia króla popu. Zmarły przed 11 laty artysta podobno miał się wściec na Madonnę, gdy ta poprosiła go, aby przebrał się do występu w teledysku „In the closet”. Dopiero po latach światło dzienne ujrzała ta i wiele innych tajemnic z jego życia.

Michael Jackson: nieznane fakty

Podczas prowadzonej na żywo „bitwy” na Instagramie pomiędzy Kennethem „Babyface” Edmondsem i Teddym Rileyem, pojawiło się kilka interesujących plotek na temat… Michaela Jacksona. W przerwach pomiędzy utworami Edmonds wspominał, że król popu powiedział mu kiedyś:

Babyface, czy uwierzysz w to, że ona [Madonna – przyp. red.] chce, żebym ubrał się jak dziewczyna?

Jackson był tym oburzony. Miał odpowiedzieć, że nigdy tego nie zrobi. Madonna zaś naciskała, aby konwencja teledysku uległa zmianie. Jacksonowi się to nie spodobało i uznał, że jej pomysł jest szalony.

Producent muzyczny wspomina, że gwiazdor wściekł się tak bardzo, że postanowił, aby miejsce Madonny zajęła Naomi Campbell. Wyprodukowany przez MJ i Teddy’ego Rileya „In the Closet” został wydany w kwietniu 1992 roku jako trzeci singiel ósmego albumu piosenkarza zatytułowanego „Dangerous”. Pierwotnie utwór miał być duetem Michaela Jacksona i Madonny.

Król popu. Ikona muzyki

Michael Jackson słynął z ekstrawaganckiego stylu życia. W latach 1988 do 2005 mieszkał w luksusowej posiadłości w Kalifornii, zwanej Neverland Ranch. Zbudował tam własne wesołe miasteczko, prywatne zoo, salę kinowo-teatralno-taneczną, salę gier komputerowych, wioskę indiańską, XIX-wieczny Dziki Zachód, zegar kwiatowy oraz stację kolejkową.

Miejsce było bardzo chętnie odwiedzane przez dzieci. To właśnie za sprawą kontaktów, jakie piosenkarz miał na miejscu z dziećmi został w późniejszym czasie oskarżony o molestowanie seksualne nieletnich. 

Piosenkarz współpracował muzycznie m.in. z Celine Dion, Rodem Tempertonem, Paulem McCartneyem, Slashem z Guns N’ Roses czy wokalistą grupy Queen, Freddiem Mercurym.

Fotografie: Twitter, YouTube

Może Cię zainteresować

zamknij