×

Menu Jarosława Kaczyńskiego. Ujawnił je polityk, współpracujący z prezesem PiS

26-letni Michał Moskal ma bardzo ciężkie zadanie. To on zastąpił słynną Barbarę Skrzypek, która przez lata prowadziła biuro Kaczyńskiego. Po dwóch miesiącach urzędowania młody polityk PiS ujawnił… menu Jarosława Kaczyńskiego.

Kim jest Michał Moskal?

Mimo młodego wieku, Michał Moskal związany jest z polityką już od lat. Studiując prawo, działał również w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, a w latach 2015 do 2017 roku był jego przewodniczącym. Pod koniec studiów zaczął działać też w Prawie i Sprawiedliwości. Pełnił funkcję Przewodniczącego Forum Młodych PiS w Warszawie, a w 2018 roku został radnym.

Dla prezesa ogromne znaczenie miał fakt, że pracowałem w administracji publicznej, do tego mam wykształcenie prawnicze. To pomaga koordynować codzienną pracę, komunikację i wdrażanie w życie proponowanych przez nas rozwiązań

– mówił w Telewizji Republika.

Menu Jarosława Kaczyńskiego
Twitter

Gdy w maju, po niemal trzydziestu latach współpracy z Kaczyńskim, na emeryturę odeszła legendarna w kręgach PiS Barbara Skrzypek, jej stanowisko przejął młodziutki Moskal.

Menu Jarosława Kaczyńskiego

Jak informuje tabloid „Super Express”, ku zaskoczeniu wielu okazało się, że Moskal chętnie zdradza szczegóły dotyczące współpracy z prezesem partii. Opowiedział m.in. o organizacji pracy:

Prezes przyjeżdża najczęściej do pracy około południa, ja z kolei jestem w pracy około dziewiątej. Wita się z nami i od razu przechodzi do pracy. Wszystko musi być perfekcyjnie przygotowane. Telefonów, maili, korespondencji jest mnóstwo, nawet sto dziennie. Staramy się to wszystko układać prezesowi, segregować sprawy na pilne i mniej pilne. A w międzyczasie są jeszcze jakieś spotkania w biurze z prezesem

Menu Jarosława Kaczyńskiego
Twitter

Jak twierdzi Moskal, w amoku pracy prezes PiS zapomina o jedzeniu. Natomiast wypija nawet pięć herbat dziennie.

Prezes lubi zwykłą czarną herbatę, bez cukru

– mówi młody polityk.

Obiady dla Kaczyńskiego najczęściej zamawiane są w jego ulubionej restauracji. Jak przystało na prezesa PiS, na stole ląduje tradycyjne polskie danie.

Najczęściej schabowy, ziemniaki, jakaś surówka

– mówi Moskal. I dodaje:

Świetnie mi się pracuje z prezesem, jestem przy nim w pracy tak długo, jak jestem potrzebny.

A że szczęśliwi czasu nie liczą, również Moskal nie liczy swojego czasu pracy.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij