×

Tajemnica Jarosława Kaczyńskiego. Do tej pory wiedzieli o tym tylko ludzie z najbliższego otoczenia polityka

Tajemnica Jarosława Kaczyńskiego. Tylko osoby z bliskiego otoczenia prezesa PiS wiedzą o nim naprawdę wiele. Ta informacja z życia prywatnego polityka była do tej pory znana wyłącznie wąskiemu gronu. Teraz to się zmieniło.

Tajemnica Jarosława Kaczyńskiego

Jarosław Kaczyński od zawsze bardzo dba o swoją prywatność. Pomimo ciągłej obecności w mediach, polityk nigdy nie zbacza na tematy osobiste. Wszystkie jego wypowiedzi mają charakter związany z wykonywaną pracą. W efekcie bardzo mało wiemy na temat tego, jakim człowiekiem jest tak naprawdę prezes PiS. Od czasu do czasu zdarza się, że na jaw wychodzą nieznane fakty z jego życia. Podobnie jest tym razem. Okazuje się, że Jarosława Kaczyńskiego łączył ze zmarłym bratem, Lechem pewien istotny szczegół.

Jarosław Kaczyński przez długi czas nie wspominał, jakie jest jego drugie imię. Dopiero niedawno wyszło na jaw, że zarówno on, jak i Lech Kaczyński otrzymali identyczne imiona. Bliźniacy zgodnie z rodzinną tradycją posiadali drugie imię o interesującym znaczeniu. Z informacji zawartych na stronie Państwowej Komisji Wyborczej wynika, że Jarosław Kaczyński ma na drugie imię Aleksander. Takie samo imię nosił również tragicznie zmarły w Smoleńsku Lech Kaczyński.

Co ciekawe, w rodzinie Kaczyńskich było znacznie więcej Aleksandrów. Zarówno od strony matki, jak i ojca bardzo często nadawano dzieciom właśnie to imię. Ojciec Jadwigi Kaczyńskiej nosił imię Aleksander, podobnie jak ojciec Rajmunda Kaczyńskiego. Pierwszy z nich nazywał się Aleksander Jasiewicz, a drugi Aleksander Kaczyński.

Znaczenie imienia Aleksander

Aleksander to jedno z imion, które w Polsce oraz na całym świecie cieszą się ogromną popularnością. W upływającym roku aż 3 353 chłopców otrzymało właśnie to imię. Z czego wynika tak duże zainteresowanie nim? Prawdopodobnie z faktu, że posiada intrygujące znaczenie i w rozmaitych formach występuje niemal w każdym zakątku globu.

Imię Aleksander pochodzi od greckiego słowa „aleksandros”. Człon „alekso” oznacza „bronię się, odpieram atak”. Z kolei końcówka „andros” odnosi się do „mężczyzny” lub „męża”. Innymi słowy, imię to można tłumaczyć jako charakteryzujące człowieka troszczącego się o innych. Wszyscy mężczyźni o imieniu Aleksander stają w obronie słabszych i wykazują się dużą dozą opiekuńczości. Cechuje ich artystyczna dusza i chęć do czytania książek oraz słuchania muzyki.

Być może wkrótce Jarosław Kaczyński będzie miał okazję, aby wykazać się cechami przypisanymi jego drugiemu imieniu, bowiem pojawiły się doniesienia mówiące o tym, że ma szansę zostać premierem. W wywiadzie udzielonym serwisowi polsatnews.pl, poseł Janusz Kowalski niedawno wspominał, że prezes PiS zasługuje na bardziej prestiżową funkcję.

Moim marzeniem jest, żeby Jarosław Kaczyński był wicepremierem jak najdłużej, a najlepiej, żeby został premierem, bo dzięki niemu wygramy wybory.

Zmiana na stanowisku premiera jest całkiem prawdopodobna, gdyż mówi się w kuluarach, że konflikt pomiędzy Zbigniewem Ziobro a Mateuszem Morawieckim stopniowo narasta.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij