×

William i Harry mają przybraną siostrę! O lat skaczą sobie do gardeł

Przyrodnia siostra księcia Williama i Harry’ego to postać, o której mówi się bardzo mało, a niektórzy nawet nie wiedzą o jej istnieniu. Laura Lopes, czyli córka księżnej Camilli z pierwszego małżeństwa rzadko pokazuje się na oficjalnych uroczystościach.

Kim jest Laura Lopes?

Przed rozpoczęciem słynnego romansu z księciem Karolem, księżna Camilla była żoną Andrew Parkera Bowlesa. Para doczekała się dwójki dzieci, Toma i Laury. Później, gdy Camilla i Karol po długich perypetiach nareszcie zostali małżeństwem, przybrana siostra Harry’ego i Williama zaczęła unikać spotkań z dziennikarzami. Choć nie chciała być w centrum uwagi, to żyjąc w rodzinie królewskiej musiała zaakceptować fakt, że podobnie jak inni członkowie jest obiektem zainteresowań mediów. Niestety jej życie nie było łatwe, ponieważ w rodzinie stale dochodziło do niesnasek.

Stosunki Laury z księciem Williamem zawsze były bardzo napięte. Córka księżnej Camilli miała żal, że związek matki z księciem Karolem doprowadził do zniszczenia aż dwóch rodzin. W późniejszym czasie właśnie z tego powodu między Williamem i Laurą wybuchały burzliwe kłótnie. Jak ustaliła autorka książki „Harry i William”, Katie Nicholl dzieci kochanków przez lata nawzajem obrzucały się oskarżeniami.

William miał winić także Camillę. Twierdził, że wyrządziła jego matce wiele krzywd. Jego słowa doprowadzały Laurę do wściekłości. Kiedyś córka księżnej miała mu nawet odpowiedzieć, że i jego rodzina nie jest bez winy. Autorka cytuje w swojej książce jej słowa:

Twój ojciec zrujnował mi życie.

Przyrodnia siostra księcia Williama i Harry’ego

Zdaniem Katie Nicholl William i Laura toczyli spór przez cały okres szkoły, czyli dokładnie wtedy, gdy trwał romans księżnej Camilli z księciem Walii. W trakcie rozmów telefonicznych toczonych przez kochanków Laura niejednokrotnie podnosiła słuchawkę i otwarcie wyrażała zdanie o budzącym jej sprzeciw romansie. W trakcie jednej z rozmów miała bezceremonialnie powiedzieć do księcia Karola:

Czemu nie przestaniesz dzwonić do mojej mamy i nie zostawisz naszej rodziny w spokoju?

Laura Lopes przyszła na świat w 1978 roku jako córka księżnej Camilli i Andrew Parker Bowlesa. Laura zdobyła wysokie wykształcenie. Studiowała sztukę i marketing na Uniwersytecie Oksfordzkim. Po ukończeniu studiów spędziła kilka miesięcy na stażu w Peggy Guggenheim Collection w Wenecji. W późniejszym czasie pracowała jako korespondentka motoryzacyjna dla magazynu Tatler. W 2005 roku została partnerem i współzałożycielką, a później dyrektorką, galerii London’s Eleven. Rok później wyszła za mąż za księgowego i byłego modela Calvina Kleina, Harry’ego Lopesa. Jest mamą trójki dzieci. Córka pary, Eliza była druhną podczas wesela księcia Williama i księżnej Kate.

Życie z dala od blasku fleszy bardzo odpowiada Laurze Lopes. Niewykluczone jednak, że kiedyś się to zmieni. Dziennik „Express” jakiś czas temu informował, że jeśli książę Karol w końcu zasiądzie na tronie, to może zechcieć nadać tytuły szlacheckie dzieciom swojej małżonki. Czy to oznacza, że już zapomniał już o dawnych konfliktach?

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij