×

Kolor oczu zdradza Twoje tajemnice. Będziesz zaskoczony co można z nich wyczytać

Kolor oczu zdradza Twoje tajemnice. Nie wierzysz? Sprawdź, jakie sekrety kryją się za konkretną barwą oczu. Ten, kto stwierdził, że oczy są zwierciadłem duszy, miał rację.

Kolor oczu zdradza Twoje tajemnice

Gdy pada pytanie o to, na co zwracamy uwagę u naszego rozmówcy, to właśnie oczy wymieniamy jako pierwsze. Nie bez powodu. Mogą być piękne, intrygujące, smutne lub wesołe. Mogą przyciągać, ale i peszyć, sprawiać, że to my odwrócimy wzrok. Jedno spojrzenie w czyjeś oczy często wystarczy, by móc ocenić uczucia lub nastrój tej osoby. Ba, czasem wystarczy nawet do tego, by się zakochać! A co się dzieje wtedy, gdy spojrzymy nieco głębiej?

Okazuje się, że barwa oczu może dużo powiedzieć o nas i naszej osobowości. Jak dużo? Czasem więcej, niż byśmy sobie życzyli. Jakie tajemnice zdradza nasz kolor oczu?

Oczy czarne

Ten kolor oczu występuje niezwykle rzadko. Kojarzy się z tajemnicą, nocą, przeczuciami. O osobach, które mają czarne oczy, mówi się, że są drapieżne i odważne, a z drugiej strony skryte. Dzięki temu można im zaufać, ponieważ nie zdradzają powierzonych im sekretów. Ale nawiązanie bliższych relacji z osobą o czarnych oczach wcale nie jest takie proste. Niechętnie obdarza zaufaniem, zakochuje się czy zawiązuje przyjaźnie.

Oczy piwne

Nietuzinkowa mieszanka brązu i zieleni może zapierać dech w piersiach. Osoby o piwnych oczach są lojalne i romantyczne. Łatwo nawiązują nowe przyjaźnie, ale gdy ktoś zajdzie im za skórę, długo nie potrafią o tym zapomnieć. Są spontaniczne i szybko się nudzą. Zabawa to ich drugie imię!

Oczy brązowe

W przeciwieństwie do czarnych oczu, oczy brązowe są najczęściej występującymi na świecie. Ludzie o brązowych oczach są bardzo atrakcyjni i pewni siebie. Wyróżnia ich pozytywne nastawienie i beztroska. Jeśli masz jakiś problem, śmiało możesz się z nim zwrócić do posiadacza brązowych oczu. Jest życzliwy, rodzinny i opiekuńczy. Z pewnością zrobi wszystko, żeby ci pomóc! Pamiętaj jednak, że brązowookie osoby uwielbiają także rządzić i dominować.

Oczy szare

Na co dzień nie przepadamy za szarością, ale szare oczy są naprawdę intrygujące. Osoby o szarych oczach są mądre, łagodne, a jednocześnie silne. Nie ma w nich za grosz agresji. Do przyjaźni i miłości podchodzą z dużą powagą, a zdrada nie leży w ich naturze. Ludzie o szarych oczach często bywają introwertykami.

Oczy niebieskie

Wielu ludzi lubi niebieski kolor. Dlatego też wielu z nas na co dzień ulega czarowi niebieskich oczu (są uważane za najbardziej pożądane oczy na świecie). Szczęśliwi posiadacze niebieskich oczu są mądrzy, bezkonfliktowi i uprzejmi. Potrafią czerpać radość z życia i uwielbiają uszczęśliwiać innych. Są przy tym niezwykle emocjonalni, empatyczni i wrażliwi. Kiedy się w coś się angażują, oddają całego siebie. W stałych związkach robią wszystko, by uszczęśliwić drugą osobę.

Oczy zielone

Szaleństwo, kreatywność i dobra zabawa – właśnie to wyróżnia osoby o zielonych oczach. Często odnoszą one sukcesy, zarówno na gruncie zawodowym, jak i prywatnym. Głównie dlatego, że są odporne na stres i sprawiają wrażenie kogoś, kto nieustannie tryska energią. Zielonoocy potrafią być jednak niesamowicie zazdrośni i zaborczy. Oczy są ich niebezpieczną bronią: ponoć wystarczy jedna chwila, by zatracić się w zielonych oczach.

Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij