×

Mężczyzna spadł z karuzeli z wysokości 60 metrów. Nie udało się go uratować

Mężczyzna spadł z karuzeli łańcuchowej podczas rutynowej kontroli bezpieczeństwa. Runął z wysokości 60 metrów. Nie udało się go uratować. Trwa śledztwo w tej sprawie.

Najwyższa karuzela na świecie

Najwyższa obecnie karuzela na świecie znajduje się w Orlando na Florydzie. Atrakcja tamtejszego lunaparku nazywa się Orlando StarFlyer i liczy 137 metrów wysokości. Została uruchomiona 1 czerwca 2018 roku i od tamtego czasu pozostaje ulubioną rozrywką licznych, spragnionych dreszczyku emocji turystów, którzy ściągają do miasta specjalnie, by się na niej przejechać.

Oczywiście, tak niebezpieczna konstrukcja musi być regularnie konserwowana i poddawana kontrolom bezpieczeństwa.
Podczas ostatniej z nich doszło do tragedii.

Mężczyzna spadł z karuzeli

21-letni Jacob David Kaminsky pracownik lunaparku w celu przeprowadzenia testów przed otwarciem parku dla gości, wjeżdżał na wysoką na 137 metrów wieżę, gdy na wysokości 60 metrów z niewiadomych przyczyn wypadł. Z ciężkimi obrażeniami został przewieziony do szpitala.

Niestety lekarzom nie udało się go uratować. Jak komentuje John Stine, dyrektor ds. marketingu i sprzedaży lunaparku w rozmowie z lokalną telewizją:

Za każdym razem, gdy dochodzi do wypadku, jest to dla nas niezwykle smutne. To dla nas wielki szok.

Czyli, jak można wnioskować z tych słów, nie była to odosobniona sytuacja… Policja prowadzi śledztwo w sprawie okoliczności wypadku. Miejscowa telewizja uzyskała również zapisy z inspekcji bezpieczeństwa z Departamentu Rolnictwa Florydy, jednak nie wykazały one żadnych nieprawidłowości.

Karuzela od chwili wypadku pozostaje nieczynna i nie wiadomo, kiedy ponownie zostanie uruchomiona.

Źródła: www.tvp.info, www.o2.pl, starflyer.com
Fotografie: Iconpark (miniatura wpisu), StarFlyer, Iconpark

Polecane

Może Cię zainteresować