×

Rzucił wszystko i wyjechał w Bieszczady. Metamorfoza Jana Rokity odbiera mowę

Były poseł Platformy Obywatelskiej Jan Rokita, który zniknął ze sceny politycznej,.  Nie każdy wie, że już  jakiś czas temu postanowił „rzucić wszystko i wyjechać z Bieszczady”. Całkowicie zmienił przy tym dotychczasowy styl życia. Zmiana miejsca zamieszkania diametralnie odbiła się również na jego wyglądzie zewnętrznym. Metamorfoza Jana Rokity jest doprawdy niebywała. Rozpoznalibyście go?

Kim jest Jan Rokita?

Jan Rokita urodził się 18 czerwca 1959. Ukończył studia na Wydziale Prawa Uniwersytety Jagiellońskiego, filozofię na UJ i historię Kościoła katolickiego na Papieskiej Akademii Teologicznej. W późniejszych latach, przez pewien okres swojej działalności politycznej, posługiwał się imionami Jan Maria. Był jednym z liderów Platformy Obywatelskiej w pierwszych latach istnienia ugrupowania. W latach 2003-2005 pełnił funkcję przewodniczącego klubu parlamentarnego. Zaledwie dwa lata później zapowiedział wycofanie się z życia politycznego.

Wikipedia

W 2014 roku Jan Rokita pracował dla TVN24 Biznes i Świat jako ekspert od polityki i gospodarki. Po tym krótkim epizodzie było go już przed kamerami zdecydowanie mniej. Ostatecznie były polityk przestał udzielać się w mediach społecznościowych, a także publicznie.

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady…?

Dziś już wiemy, że Jan Rokita, który niegdyś był twarzą Platformy Obywatelskiej, diametralnie zmienił swoje życie. Z rodzinnego Krakowa przeniósł się w Bieszczady. Tam mieszka w chatce otoczonej zielenią, uprawia rośliny, dba o swój kawałek ziemi i pilnuje, aby jego dobytek nie został zniszczony przez dzikie zwierzęta. O powodach przeprowadzki w miejsce dalekie od zgiełku i kamer opowiedział w wywiadzie dla „Dziennika Polskiego”. Jak oznajmił, decyzję o przeprowadzce przypieczętowała pandemia.

Zrobiłem tak dlatego, że człowiekowi w wieku starczym bardziej sprzyjają spokojniejsze okoliczności życia, niźli te, jakie mogłem mieć w Krakowie. (…) Odkąd przeniosłem się pod Bieszczady, uznałem, że należy prowadzić osiadły tryb życia, zwłaszcza że jest tu hektar pola, ponad sto posadzonych przeze mnie róż, poziomki, które uprawiam, domek…

– wyznał były polityk.

metamorfoza jana rokity
quotepark

Metamorfoza Jana Rokity

63-letni obecnie Jan Rokita zmienił nie tylko swoje otoczenie, ale także swój wygląd zewnętrzny. Dziś praktycznie w niczym nie przypomina siebie z czasów, kiedy mogliśmy go zobaczyć w programach informacyjnych. Ba, zmienił się do tego stopnia, że mało kto byłby w stanie rozpoznać go na ulicy!

Skąd wiadomo, jak wygląda dziś były polityk? Otóż czasami można go zobaczyć w wywiadach wideo, których udziela na kanale YouTube „Telewizja wPolsce”. Kiedy patrzymy na Jana Rokitę dzisiaj, można by odnieść wrażenie, że dostosował swój image do prowadzonego przez siebie stylu życia. Niezmienne pozostały jedynie charakterystyczne okulary.

Tylko spójrzcie… Jak wam podoba się Jan Maria Rokita w takiej odsłonie?

„Telewizja wPolsce” / Youtube
Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Wikipedia (miniatura wpisu), pl.wikipedia.org

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij