×

YouTuber w skandaliczny sposób nazwał Tomka Mackiewicza. Pod wpisem aż zawrzało

Przez ostatnie dni cała Polska żyła wydarzeniami dziejącymi się pod szczytem Nanga Parbat. Tragiczna wyprawa polskiego himalaisty Tomasza Mackiewicza oraz jego francuskiej towarzyszki, Elisabeth Revol, zakończyła się akcją ratunkową. Tysiące internautów trzymało kciuki za powodzenie polskiej ekipy, która w niezwykle trudnych warunkach udała się na wysokość 6 200 metrów, by sprowadzić himalaistów. W tym czasie portale społecznościowe przepełniały się słowami wsparcia. Niestety słowa nienawiści pojawiały się równie często, jak te wyrażające smutek. Jeden wpis wyjątkowo zszokował wszystkich.

Pewien YouTuber zdecydował się zażartować z tragedii Tomasza Mackiewicza

Na swoim profilu na Facebooku umieścił zdjęcie himalaisty, na jego czole umieścił logo marki Hortex oraz napis „Mrożonka Himalajska”. Piotr „Koza” Kozerski myślał chyba, że żart spodoba się internautom lub może w ten sposób chciał zwiększyć liczbę swoich obserwatorów. Jedno jest pewne, wpis zdecydowanie był nie na miejscu. Jakby tego było mało YouTuber postanowił podpisać zdjęcie „odpowiednimi” słowami:

Żeby nie było, niedobrze, że zdechł, ale na własne życzenie, więc można

Skandaliczny mem wywołał falę krytyki. Internauci nie kryli zszokowania i swojej złości

facebook.com

Do całej sytuacji odniosła się również firma Hortex:

Szanowni Państwo, składamy wyrazy współczucia rodzinie Tomasza Mackiewicza. Wyrażamy swoje ubolewanie i absolutny sprzeciw wobec publikacji, z którą nie mamy nic wspólnego. Wczoraj rozpoczęliśmy działania mające na celu usunięcie mema, żądając zarówno od autora, jak i Facebooka usunięcia tego posta, który narusza zasady moralne i bezprawnie wykorzystuje logo marki. Dziękujemy wszystkim osobom za interwencję i zgłoszenie nam publikacji tego oburzającego mema. Sprawa ta poruszyła nas równie dogłębnie.

Szczerze powiedziawszy sama nie mogę w to uwierzyć, że ludzie nie potrafią przemilczeć pewnych spraw. Wyprawa Tomka i jego dalsze losy poruszyły Polaków oraz środowisko podróżników i himalaistów. Pozostawienie Tomka na szczycie, przez ekipę spod K2, na pewno było trudną decyzją i z pewnością jest ogromną stratą dla jego rodziny. Niestety, z tego co widać, internauci są w stanie zrobić wszystko dla chwilowej sławy i rozgłosu.

Może Cię zainteresować

zamknij