×

Mateusz Morawiecki na kwarantannie. Jak się czuje premier?

Mateusz Morawiecki na kwarantannie. Premier miał kontakt z osobą zakażoną. Jak w tym czasie będzie funkcjonował rząd bez najważniejszej osoby?

Mateusz Morawiecki na kwarantannie

Szef polskiego rządu znalazł się na kwarantannie po tym, jak miał kontakt z osobą, która pozytywnie przeszła test na COVID-19. Morawiecki poinformował, że „zgodnie z normami sanitarnymi” udał się na kwarantannę. Oznacza to, że będzie on pracował zdalnie przez okres dwóch tygodni.

Premier potwierdził także, że jest w stałym kontakcie ze swoimi współpracownikami, oraz wciąż będą odbywać się wideokonferencje przedstawicieli rządu.

Z kim spotkał się premier?

Mateusz Morawiecki nie powiedział, o jaką osobę chodzi. Jednakże przez ostatnie dni kilka osób z jego otoczenia przeszło pozytywnie testy na koronawirusa.

W niedzielę (11 października) Janusz Kowalski będący wiceministrem w Ministerstwie Aktywów Państwowych poinformował, że otrzymał dodatni wynik na chorobę koronawirusową.

Z kolei w zeszłym tygodniu o zakażeniu poinformował także Przemysław Czarnek, mający wówczas zostać zaprzysiężony na ministra edukacji i nauki. Z polityków na kwarantannie znalazł się także poseł Konfederacji Artur E. Dziambor.

Mateusz Morawiecki na kwarantannie
Twitter
Źródła: tvn24.pl, www.polsatnews.pl, wiadomosci.onet.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij