×

Smutne święta Morawieckiego. „To trudna decyzja, ale premier przestrzega zasad”

Mateusz Morawiecki będzie w Święta sam. W związku ze stale powiększającym się ryzykiem epidemiologicznym premier Polski zdecydował, że dobro jego rodziny jest najważniejsze. Polityk zamierza przestrzegać obostrzeń, które sam wprowadził i dlatego w Wielkanoc jego mama nie zasiądzie z nim do świątecznego stołu.

Trzecia fala szaleje

Epidemia koronawirusa wciąż sieje postrach w Polsce i na całym świecie. Tylko dziś w kraju odnotowano 31 757 nowych zakażeń. W związku z zaostrzającą się sytuacją, od dziś w całej Polsce obowiązują zaostrzone zasady bezpieczeństwa.  Nowe obostrzenia potrwają do 9 kwietnia. Co prawda, nie ma żadnych zakazów, związanych ze Świętami Wielkiej Nocy, ale Ministerstwo Zdrowia zaleca, aby nie podróżować nigdzie i w Wielkanoc być wyłącznie z domownikami. Oznacza to powtórkę sytuacji sprzed roku, kiedy to również większość Polaków musiała zrezygnować ze świętowania.

Okazuje się, że nawet dla najważniejszych osób w państwie ta Wielkanoc będzie wyjątkowo smutna. Premier Mateusz Morawiecki w Święta nie spotka się z najbliższą osobą, czyli mamą Jadwigą. Wczoraj szef rządu postanowił spędzić trochę czasu ze swoją mamą, ponieważ w związku z obostrzeniami przez najbliższe dwa tygodnie zamierza unikać ryzykownych kontaktów. Jeden z bliskich współpracowników premiera w wywiadzie dla Faktu podał więcej szczegółów decyzji, jaką podjął premier.

To zawsze trudna decyzja, ale premier przestrzega zasad. Dlatego to będą kolejne święta, które spędzi bez mamy. W Boże Narodzenie syn łączył się z nią przez internet. Takie mamy teraz czasy

Mama premiera mieszka na Dolnym Śląsku, dlatego kontaktowanie się z nią jest dla Mateusza Morawieckiego dość trudne. Mimo to, zawsze stara się wykorzystywać wyjazdy służbowe do spotkań z najbliższymi.

Mateusz Morawiecki będzie w Święta sam

Z ustaleń reporterów Faktu wynika, że Mateusz Morawiecki w czwartek wieczorem przybył na jedno z wrocławskich osiedli. Premier spędził noc w mieszkaniu mamy. Z kolei, w piątek przed godz. 9:00 rano udał się do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego. W placówce sprawdzał m.in. jak przebiegają szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Mateusz Morawiecki przed paroma dniami zachęcał wszystkich Polaków, aby w tym roku zrezygnowali z hucznego obchodzenia Wielkiej Nocy.

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Chcę zaapelować już dzisiaj o to, żebyśmy spędzili je w wąskim gronie, w gronie wyłącznie najbliższej rodziny. To trudny apel, bo to święta, które mają nieść nadzieję, radość, i myślę, że już niedługo potem ta nadzieja, ta radość będzie do Polski wracała na skutek programu szczepień.

Mama jest dla Mateusza Morawieckiego najbliższą osobą. Przed dwoma laty odszedł ojciec premiera. Kornel Morawiecki zmarł 30 września 2019 roku w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie. Chorował na nowotwór trzustki.

Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować