×

Zenek Martyniuk w podręczniku szkolnym! Uczniowie i rodzice zaskoczeni

Zenek Martyniuk w podręczniku szkolnym to nie jest żart! Najpopularniejsza piosenka króla disco polo została przerobiona i teraz uczą się jej szóstoklasiści.

Król disco polo

Zenon Martyniuk zaistniał na polskiej scenie muzycznej w latach 90. Muzyk wyśpiewał wiele utworów, które do dziś można usłyszeć na weselach lub innych imprezach. Prawdziwą sławę przyniosła mu jednak piosenka „Przez twe oczy zielone” w 2014 roku. Od tego czasu wokalista pojawia się na wszystkich koncertach organizowanych przez Telewizję Polską.

Lider zespołu Akcent przez lata zrzeszył sobie ogromną ilość fanów. TVP wyreżyserowało nawet biograficzny film o życiu piosenkarza zatytułowany „Zenek”, który swoją premierę miał w Walentynki tego roku.

To jednak nie koniec sukcesów Zenona Martyniuka. Okazuje się, że jego sława dotarła nawet do szkół!

Martyniuk w podręczniku szkolnym

W podręczniku do języka polskiego „Między słowami” dla szóstej klasy znalazła się sparafrazowana piosenka zespołu Akcent. Uczniowie mają za zadanie podkreślić czasowniki i określić ich formy gramatyczne.

Odkąd zobaczyłem ciebie, nie tknę jadła ni napoju. Ciągle czuję się jak w niebie, podczas ćwiczeń nawet w boju. Co poradzę, Pani, na to, że ta miłość spadła na mnie. Daję swoje serce – za to, nie odmawiaj względów, nie. Przez twe oczy błękitne, błękitne zapomniałem, że dziś w szranki od rana miałem iść. Że do lochu mnie wtrąca, mnie wtrąca, nie myślałem. I w twych oczu błękicie, błękicie będą żyć.

– czytamy. To oczywiście przerobiona wersja hitu „Przez twe oczy zielone”. Zdjęcie podręcznika znalazło się na profilu społecznościowym Kabaretu „Smile”.

Wygląda na to, że Ministerstwo Edukacji Narodowej postanowiło docenić Zenka Martyniuka i to w bardzo nietypowy sposób. Jednak nie wszystkim się to spodobało. Pod postem pojawiło się wiele komentarzy oburzonych internautów:

Przecież to skandal! Jeszcze nie tak dawno w podręcznikach była Szymborska, Konopnicka, Mickiewicz a teraz będzie Martyniuk? Żenada

Takich mamy teraz wieszczów najwidoczniej

I jak ta młodzież ma być inteligenta i oświecona? To przecież jakieś żarty

Co Wy na ten temat uważacie?

Źródła: kobieta.wp.pl, jastrzabpost.pl, plejada.pl
Fotografie: Imgur, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować