×

Ten zwyrodnialec wykorzystywał dzieci. Jest na wolności i może dopuścić się tego ponownie

Mariusz C. jest pedofilem, który był już kilkakrotnie skazany za przestępstwa na tle seksualnym wobec dzieci. We wtorek 30 stycznia miał się odbyć jego kolejny proces, został jednak odroczony do 21 lutego. Cały czas mogą zgłaszać się nowi świadkowie.

Robił to od dawna…

Mariusz C. jest objęty „ustawą o bestiach”. Pochodzi ze Stalowej Woli, a w 1998 roku po raz pierwszy skazano go za przestępstwo seksualne wobec dzieci. Jego wyrok był wówczas bardzo niski – rok w zawieszeniu na cztery lata. Nic więc dziwnego, że zaatakował po raz kolejny. Następnymi ofiarami potwora były dzieci znajomych. Tym razem sąd był bardziej surowy i skazał zwyrodnialca na 5 lat więzienia. Niestety, Mariusz C. wyszedł o wiele wcześniej niż miał i już 9 miesięcy później po raz 3 skrzywdził bezbronne dziecko. W dodatku pod samą szkołą. Zaatakował 10-letniego chłopczyka, którego wykorzystał. Tym razem wrócił za kratki na 10 lat.

Nigdy nie przestał

Mariusz C. znów wyszedł na wolność w lipcu 2016 roku. Od tego czasu mieszkał w Gorzycach, w Rzeszowie oraz w Pysznicy. W kwietniu ubiegłego roku po raz kolejny go aresztowano, jednak tylko tymczasowo. Usłyszał zarzut wykorzystywania nieletnich, składania fałszywych zeznań, gróźb karalnych, a także namawiania do zrobienia podstępem zdjęć nagiego dziecka. Prokuratorzy chcą jednak więcej…

Apel do świadków

Prokuratura postanowiła opublikować zdjęcie Mariusza C. i wystosowała apel do ludzi, którzy w okresie od 17 lipca 2016 do 11 kwietnia 2017 roku, mogli widzieć go, jak usiłuje nawiązać jakikolwiek kontakt z dziećmi, a nawet jak przebywa w pobliżu miejsc, do których maluchy uczęszczają. To działanie bardzo szybko przyniosło efekt. Wkrótce po publikacji do prokuratury zgłosili się rodzice 3 dziewczynek. 11-latka i dwie 12-latki były zaczepiane przez zwyrodnialca. Udawał reportera i namawiał je na sesje zdjęciową, próbując zwabić do samochodu. Szczęśliwie, dziewczynki okazały się być czujne i uciekły.

A może Ty coś sobie przypomniałeś?

Kontakt do Prokuratury Rejonowej w Stalowej Woli: tel. 15 840 27 00, bądź do Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli: tel. 15 877 33 10

Może Cię zainteresować

zamknij