×

Malutki chłopiec sam podszedł do ołtarza! Reakcja księży powala na kolana

Malutki chłopiec sam podszedł do ołtarza! Swoim zachowaniem zaskoczył księży, co wyraźnie widać na nagraniu. Reakcja duchownych wywołała w sieci lawinę komentarzy. Dostało się też mamie dziecka.

Nagranie, które wywołuje uśmiech

Do tych dość niecodziennych zdarzeń doszło w Parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Strykowie w województwie łódzkim w czasie obchodów Bożego Ciała. Warto dodać, że wtedy kościoły są dosłownie po brzegi wypełnione wiernymi, ponieważ jest to bardzo wyjątkowe święto. Film z ich przebiegu opublikowano na facebokowej stronie Parafii. Co takiego się tam wydarzyło, że zwróciło uwagę aż tylu ludzi?

Na krótkim filmiku możemy zobaczyć, że mały chłopczyk spaceruje po świątyni. Wszystko w czasie, gdy księża modlili się obróceni twarzą do tabernakulum. W pewnej chwili maluch bez żadnego strachu czy stresu przechodzi za barierki i podchodzi do ołtarza. Nagle pociąga nawet za szaty jednego z duchownych. Jak zareagowali księża na takie zachowanie dziecka? Ich reakcja rozczuliła internautów!

Jeden z nich podał rękę chłopcu, inny pocałował go w czółko, a następnie wziął do zakrystii. Gdy tylko skończyło się nabożeństwo, mama czekała na synka przed barierkami. Widać, że po chwili księża wracają. Jeden z nich podchodzi do niej z malcem i oddaje go w jej ręce.

Malutki chłopiec sam podszedł do ołtarza!

Nagranie to na Facebooku doczekało się ponad 12 tysięcy reakcji. Zaroiło się pod nim także od komentarzy. Wielu internautów krytykowało zachowanie mamy i twierdziło, że kobieta nie upilnowała dziecka. Oczywiście byli też tacy, którzy nie widzieli w tym niczego niewłaściwego. Za to miłe zachowanie księży bardzo im się spodobało.

Nieodpowiedzialni rodzice zrobili sobie teatr jednego aktora. Ciekawe czy, by to zamieszczali, jakby dziecko przewróciło się na posadzkę

Pierwszy raz widzę takie obojętne zachowanie rodziców w kościele

Mały ciekawski, fajnie, że mu nikt nie zabronił

Kiedyś też latałam po kościele w trakcie mszy i nikt z tego atrakcji nie robił. Dziecko pięknie się przywitało. Wolę takie od wrzeszczącego

Obyśmy i my byli jak dzieci i nie bali się być tak blisko Boga jak ten maluch i mieli taką odwagę

Mówcie, co chcecie, ale to rzadkość takie zachowanie księży

Wszystkie komentarze krytykujące doskonale podsumowała jedna z parafianek:

Ludzie. Przestańcie obrażać nasz Kościół, naszych Duchownych i Mamę chłopczyka. Najpierw zapoznajcie się z informacjami o Kościele Starokatolickim Mariawitów. Ośmieszacie się swoją głupotą, chamstwem i nienawiścią.

Źródła: www.facebook.com, www.onet.pl, wiadomosci.wp.pl
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij