×

Mało znane nagranie Diany i Karola. Księżna uderza na nim męża butelką!

Mało znane nagranie Diany i Karola, które wykonano podczas oficjalnej wizyty w wytwórni filmowej ma potwierdzać opinię królewskiego sekretarza na temat przekłamań w „The Crown”. Czy faktycznie tak jest?

Królowa ludzkich serc

Chociaż od śmierci księżnej Diany minęły 23 lata, nadal zajmuje ona ważne miejsce w sercach Brytyjczyków. Emocje wokół fenomenu przedszkolanki bez wykształcenia, ale o arystokratycznym rodowodzie, która stała się najchętniej fotografowaną kobietą świata, odżyły ostatnio za sprawą 4. sezonu serialu The Crown.

Życie Diany Spencer było krótkie i burzliwe. Była prawie dzieckiem, gdy 4 tygodnie po jej 20. urodzinach wydano ją za księcia Karola, który, jak się z czasem okazało, żywił wobec niej ambiwalentne uczucia.  Nieszczęśliwe małżeństwo i obojętność męża wpędziły księżną w depresję i bulimię.

Po rozwodzie w 1996 roku Diana udzieliła wywiadu telewizyjnego, w którym wyznała, że chociaż formalnie nie należy już do rodziny królewskiej, to liczy na to, że pozostanie „królową ludzkich serc”. Tak się rzeczywiście stało, jednak miłość ze strony opinii publicznej okazała się na dłuższą metę uciążliwa.

Synowie Diany, książę William i książę Harry są zresztą do tej pory przekonani, że fotoreporterzy i światowe media ponoszą winę za tragiczną śmierć ich mamy w paryskim tunelu Alma w sierpniu 1997 roku.

Blisko ćwierć wieku po śmierci, księżna Walii nadal budzi silne emocje. Na światło dzienne wychodzą sekrety „królowej ludzkich serc”, takie jak oryginalna treść jej testamentu czy korespondencja, którą prowadziła z teściem, księciem Filipem, jedynym sojusznikiem, jakiego miała w rodzinie królewskiej.

Książę Edynburga wyraził zresztą swoją życzliwość wobec byłej synowej w czasie jej pogrzebu. Chociaż nie wymagały tego ani tradycja ani protokół, zdecydował się iść za jej trumną wraz z wnukami Williamem i Harrym, księciem Karolem i bratem Diany, hrabią Charlesem Spencerem.

Mało znane nagranie Diany i Karola

Przez serial The Crown pamięć o Dianie znowu ożyła, zaś w mediach krążą nagrania z jej udziałem. Na YouTube ukazał się m.in zabawny filmik, który dowodzi, że księżna miała poczucie humoru, a jej relacje z mężem nie zawsze były napięte.

Nagranie powstało w trakcie zwiedzania wytwórni filmowej Pinewood Studios. Po minucie i 30 sekundach nagrania widać Dianę, która zaczyna się wygłupiać za plecami męża, udając, że uderza go w głowę butelką, która jest rekwizytem filmowym. W końcu rzeczywiście rozbija mu na głowie wykonaną z cukru butelkę, na co książę odwraca się i żartobliwie wygraża jej palcem.

To nagranie potwierdza opinię królewskiego sekretarza Dickie Arbitera, który po obejrzeniu 4. sezonu serialu The Crown zarzucił twórcom szereg przekłamań m. in w sposobie pokazania relacji między Karolem i Dianą. Zdaniem sekretarza królowej Elżbiety II, książęcą parę łączyło szczere uczucie:

Nie mogli oderwać od siebie rąk. Karol regularnie klepał ją po pośladkach. Były chwile, kiedy nawet je ściskał, także podczas wizyty w Australii. Od początku istniał związek. Była tam prawdziwa miłość i szczęście.

Źródła: www.plotek.pl, kobieta.wp.pl, www.youtube.com
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Wikipedia, Twitter, Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować