×

Małgorzata i Paweł Królikowscy śpiewają „Tacy sami”. Wzruszające nagranie z ich występu

Małgorzata i Paweł Królikowscy to małżeństwo, o którym nie przestaje się mówić. Głównie w kontekście wspomnień o zmarłym aktorze. Fani starają się zachować jego postać w zbiorowej pamięci. W tym celu odnaleziono poruszające nagranie wspólnego występu Królikowskiego i jego ukochanej żony.

Małgorzata i Paweł Królikowscy

Małżeństwo pary aktorów trwało niemal 32 lata. Królikowscy doczekali się piątki dzieci: Antoniego, Marceliny, Jana, Julii i Ksawerego. Ich związek zdecydowanie można było określić jako udany. Zawsze okazywali sobie szacunek i miłość, a na branżowych imprezach trzymali się za ręce.

W jednym z wywiadów Paweł Królikowski powiedział, że uczucie, jakie połączyło go z Małgorzatą Ostrowską było czymś niespotykanym. Aktor wyznał, że zakochał się w swojej przyszłej żonie od pierwszego wejrzenia.

Kiedy zobaczyłem Małgośkę po raz pierwszy, była wiosna, pachniały magnolie. Pomyślałem: To na nią właśnie czekałem. I zacząłem ją podrywać.

Paweł Królikowski szybko zdobył serce swojej wybranki i już w 1988 roku pobrali się. Stworzyli zgodne i kochające się małżeństwo. Ich miłość można było podziwiać w trakcie wspólnych występów, których mieli trochę na swoim koncie. Oboje dobrze radzili sobie nie tylko jako aktorzy, ale również jako wokaliści.

Internauci odnaleźli wzruszające nagranie z 2009 roku, na którym Małgorzata i Paweł Królikowscy śpiewają piosenkę „Tacy sami”, podczas bożonarodzeniowego koncertu „Zacisza Gwiazd”. Słowa i muzykę do tego utworu napisał zmarły aktor.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego

Pogrzeb Pawła Królikowskiego miał charakter państwowy i odbył się 5 marca. Ciało aktora spoczęło na warszawskich Powązkach.

Podczas mszy świętej aktor został pośmiertnie odznaczony przez prezydenta, Andrzeja Dudę Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury polskiej. Odznaczenie przyjęła żona zmarłego, Małgorzata Ostrowska-Królikowska. W uroczystościach pogrzebowych towarzyszyło wiele znanych osób.

W ostatnim pożegnaniu Królikowskiego brali udział m.in. szef MKiDN Piotr Gliński, premier Mateusz Morawiecki, Jacek Kurski, Nina Terentiew, Krzysztof Ibisz, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Kuba Wojewódzki, Piotr Stramowski, Katarzyna Warnke, Joanna Liszowska, Ilona Ostrowska, Małgorzata Potocka.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), YouTube, Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować