×

Kochają się, ale nie mogą ze sobą sypiać. Mimo to są szczęśliwi już od 8 lat

Wspólne spanie okazało się problemem. Niewiele osób wyobraża sobie, aby małżonkowie spali oddzielnie, ale dla nich to było najlepsze rozwiązanie. Dlaczego przestali spać ze sobą?

Wspólne spanie okazało się problemem

Na łamach serwisu „Bright Side” bohaterka artykułu opowiada o swoich przeżyciach związanych ze wspólnym spaniem ze swoim partnerem. Okazało się, że są całkowicie różni w tej kwestii i nie mogą odnaleźć porozumienia:

Raz obudziłam się sama w łóżku. I byłam całkowicie pewna, że poszłam spać z moim chłopakiem. Kiedy wślizgnęłam się do sąsiedniego pokoju, zastałam go śpiącego spokojnie na kanapie. Pomyślałam: „Dobra, pogadamy o tym rano”.

Następnego dnia podczas śniadania odbyliśmy taką rozmowę:

– Straciłam cię zeszłej nocy, dlaczego poszedłeś do drugiego pokoju?

– Wiesz, nie mogłem zasnąć. Kręciłaś się i oddychałaś głośno, a ja budziłem się za każdym razem, gdy się tylko poruszyłaś.

– Hmm, okej. Nie wiedziałam, że oddycham głośno…

Wspólne spanie okazało się problemem
Pixabay

Sytuacja się powtarzała i niekorzystnie odbijała się na nich obojgu. Byli rozdrażnieni, niewyspani i to tworzyło napięcie między nimi. Żadne rozwiązania nie działały, więc zdecydowali się spać w osobnych pokojach.

Autorka nie była początkowo zachwycona takim pomysłem, bo była przyzwyczajona, że pary śpią razem. Okazało się jednak, że to rozwiązanie było najlepsze!

Moi rodzice zaczęli spać osobno dopiero po 25. rocznicy ślubu. A mój chłopak (teraz mąż) zaczął czuć się wspaniale: zasypiał znacznie szybciej, łatwiej budził się rano, robił nam śniadanie i szedł do pracy szczęśliwy

Małżeństwo od 8 lat śpi osobno. Uważają, że są szczęśliwi i bardziej wypoczęci. Wiele z ich znajomych nie rozumie takiego sposobu funkcjonowania, jednak im się podoba. Nawet na wakacjach mają osobne pokoje!

Wspólne spanie okazało się problemem
Pixabay

Najważniejsze to być szczęśliwym

Najważniejszą rzeczą, z której zdała sobie sprawę kobieta jest to, że wszystkie pary są różne i nie ma jednej właściwej odpowiedzi na pytanie, jak zbudować życie rodzinne. Przekonuje, że „jeśli czujesz się niekomfortowo i wiesz dokładnie, jak poprawić sytuację, porozmawiaj o tym ze swoim partnerem„.

Mów dużo, ale zachowaj spokój. Wyjaśnij w czym problem, ale nie rób tego, gdy jesteś w trakcie kłótni, to tylko pogorszy sytuację

Dla wielu osób to może być oczywiste, ale prawda jest taka, że niektóre pary zapominają, jak ważna jest szczera rozmowa.

Upewnij się, że Twój partner/-ka rozumie, że w Twojej decyzji nie ma nic osobistego, jest to dla Ciebie po prostu wygodniejsze. Poproś o wyrozumiałość. Jej też może to wyjść na dobre

A Wy jak zapatrujecie się na takie rozwiązanie?

Wspólne spanie okazało się problemem
Pixabay
*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Źródła: brightside.me
Fotografie: Imgur (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij