×

Co się dzieje z wdową po Łapickim? Kamila była od niego 60 lat młodsza!

Co się dzieje z wdową po Łapickim? Gdzie przebywa obecnie Kamila Łapicka, która była aż 60 lat młodsza od swojego męża, jednego z najprzystojniejszych niegdyś amantów polskiego kina? W sieci jeszcze do niedawna na próżno było szukać informacji na jej temat. Dziś wiemy już nieco więcej.

Kim był Andrzej Łapicki?

Andrzej Łapicki przyszedł na świat 11 listopada 1924 roku. W czasach swojej świetności był uważany za jednego z najprzystojniejszych amantów polskiego kina. Jego uroda i niezwykły talent sprawiły, że telewizja i teatr go kochały go z wzajemnością.

W latach 60. był już tak popularny, że grał w kilku filmach rocznie, a oprócz tego występował na deskach teatralnych i prowadził działalność lektorską. Największy rozgłos przyniosły mu filmy, takie jak: „Przygody Pana Michała”, „Ziemia Obiecana” czy „Wesele” Andrzeja Wajdy.

Małżeństwo z Zofią Łapicką

Andrzej Łapicki prywatnie od 1947 roku związany był z Zofią, z którą doczekał się córki Zuzanny. Para wychowywała również Grzegorza, który był adoptowanym synem Zofii z jej poprzedniego związku. To było dziwne małżeństwo. Dziwne, ale trwałe. Ona zajmowała się domem i nigdy nie pracowała. On pracował i prowadził „dość” rozrywkowe życie.

Miałem pewne przyzwolenie na szaleństwa, na życie nocno-knajpiane. Poza tym nigdy nie pytała mnie, dokąd idę, skąd wracam i dlaczego o tak później godzinie

– mówił o swoim związku aktor.

Mimo ogromnych różnic charakterów Zofia była dla Andrzeja największym wsparciem. W związku z tym po śmierci żony jego życie straciło sens.

Małżeństwo z Kamilą Łapicką

Z marazmu wyciągnęła go dopiero Kamila, która była od niego 60 lat młodsza! Oboje poznali się w 2008 roku w redakcji miesięcznika „Teatr”, a zaledwie po siedmiu miesiącach znajomości wzięli ślub w Sokołowie Podlaskim.

Gdy się pobierali, on miał 85 lat, a ona 25. Za sprawą tego wydarzenia, nagle o nieznanej dotąd dziewczynie, usłyszeli niemal wszyscy.

AKPA

AKPA

Cała Polska zna mój ostatni samobójczy krok, to znaczy pojęcie za żonę młodej dziewczyny. (…) Powiedziałem: narzekajcie sobie, a ja ożenię się, ponieważ nie zgadzam się na starość i co mi zrobicie. (…) Po trzech miesiącach od głębokiego spoglądania sobie w oczy byliśmy parą. Świadomie uciekłem od starości, układając sobie życie z kobietą

– mówił Łapicki w jednym z wywiadów.

Małżeństwo pary nie trwało zbyt długo. Aktor zmarł 21 lipca 2012 roku, a więc zaledwie 3 lata po ślubie. Odszedł we śnie.

Co się dzieje z wdową po Łapickim?

Po śmierci Andrzeja Łapickiego wiele osób zastanawiało się, co się dzieje z Kamilą Łapicką i jak radzi sobie po śmierci męża? Okazuje się, że szybko zaczęła wprowadzać w swoim życiu nowy porządek.

Niemal natychmiast postanowiła wyrzucić prywatne rzeczy zmarłego męża na śmietnik, a to, co zostało – m.in. samochód, który otrzymała w spadku – spieniężyła. Prawda jest natomiast taka, że młoda wdowa otrzymała bardzo niewiele, a to dlatego, że Andrzej Łapicki w tajemnicy przed żoną zmienił testament tuż przed śmiercią. Zdecydowaną większość majątku, w tym mieszkanie, aktor przepisał swojej córce Zuzannie oraz wnuczce.

Kamila została praktycznie z niczym – nie otrzymała również praw autorskich artysty. W związku z tym szybko zaczęła borykać się z problemami finansowymi i imać się wielu zajęć.

Deską ratunkową dla wdowy miała być gotowa już książka pt. „Łapa w Łapę”, którą napisała z mężem tuż przed jego śmiercią. Zawierała ona dialogi małżonków i zdradzała szczegóły z ich życia intymnego. Ostatecznie na publikację osobistych wyznań nie zgodziła się rodzina Łapickiego i książka nie ujrzała światła dziennego.

Po pogrzebie Andrzej Łapickiego Kamila usunęła się w cień. W tym czasie postanowiła, że napisze doktorat z iberystyki (obroniła się w 2019 roku) i zajęła się pisaniem o teatrze. Na swoim blogu poruszała m.in. liczne tematy związane ze sztuką, ale wszystko wskazuje na to, że już porzuciła ten projekt – ostatni wpis pochodzi z 4 listopada 2021 roku.

Ostatnio pracowała nad książką o polskich dramatach historycznych. Teraz, jak ustalił „Super Express”, Kamila Łapicka stara się regularnie podróżować, głównie do Hiszpanii.

Czyżby to właśnie w Hiszpanii Kamila miała układać sobie nowe życie po śmierci męża?

Źródła: www.se.pl
Fotografie: AKPA (miniatura wpisu), Wikipedia, AKPA

Może Cię zainteresować