×

Mała gwiazda „Mam Talent” po 10 latach wraca na scenę. Ależ wyrosła!

Mała gwiazda „Mam Talent” nagrywa debiutancki album. Aż trudno uwierzyć, że od jej sukcesu w telewizyjnym show upłynęła dekada.

Sukces 12-latki

Magda Welc miała zaledwie 12 lat, gdy wygrała trzecią edycję programu Mam Talent. Nie wszyscy jurorzy byli pod wrażeniem jej umiejętności wokalnych. Warto wspomnieć, że to był wyjątkowo mocny finał. Magda zmierzyła się w nim m. in. z Kamilem Bednarkiem i Piotrem Lisieckim.

Mała gwiazda Mam Talent

TVN/Mam Talent

Ówczesny przewodniczący jury, Kuba Wojewódzki napisał wtedy w swojej autorskiej rubryce w tygodniku Polityka:

To była wyjątkowo rozśpiewana edycja. Mieliśmy w niej polską Beyoncé, polskiego Marleya czy polskiego Cata Stevensa. Niestety, była też typowa polska bieda, świat „Ludzi bezdomnych” i „Janka Muzykanta”. Wygrało współczucie. Ulubione kryterium artystyczne telewidzów.

Po trzeciej edycji najjaśniej rozbłysła gwiazda Kamila Bednarka. Od tamtej pory wydał trzy albumu studyjne, dwa koncertowe i 25 singli.

Mała gwiazda Mam Talent

TVN/Mam Talent

Mała gwiazda Mam Talent

Magda Welc po swojej wygranej… wróciła do szkoły. Dopiero po latach poczuła się gotowa do ponownego kontaktu z show biznesem. Pod koniec 2020 r. przypomniała o sobie bożonarodzeniową piosenką Hej, długo mnie tu nie było.

Teraz ma 22 lata, wyrosła na piękną kobietę, ale, jak zapewnia:

Ta wrażliwość jest, to się nie zmieniło. Szczerość też została, także proszę się nie martwić.

Jak wyznała w Dzień Dobry TVN, pieniądze w wygranej przeznaczyła na budowę domu dla całej rodziny:

Jak mówiłam, tak zrobiłam. Nie jestem gołosłowna. Dużo się działo przez te 10 lat. Wiadomo, pierwsze to jest szkoła. Kształciłam się też trochę muzycznie. W sumie jeśli mam być szczera, były takie plany, żeby nagrać płytę autorską, jak miałam 12 lat. Myślę, że teraz kiedy jestem w studiu mam większą świadomość dźwięków, brzmień. Przeszłam przez te 10 lat długą drogę. To doświadczenie można potem przelać na to, co się robi.

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Magda Welc (@magdawelc.official)

Dopiero po 10 latach od zwycięstwa w Mam Talent Magda Welc nagrywa debiutancki album. Jednocześnie studiuje germanistykę. Dlaczego akurat ten kierunek? Jak tłumaczy w Dzień Dobry TVN:

Zawsze lubiłam języki obce, lubiłam się ich uczyć. Niemiecki jest dla mnie bardzo uporządkowanym językiem, bardzo logicznym.

Najnowszy singiel młodej wokalistki Między słowami jest już dostępny na YouTube. Trzeba przyznać, że w młodej wokalistce trudno rozpoznać tamtą małą Magdę…

Źródła: www.youtube.com, buzz.gazeta.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować