×

Ma 81 lat i nadal sprzedaje oscypki. Jej emerytura jest dramatycznie niska!

Jest zmarznięta, ale jej twarz rozjaśnia ciepły, szczery uśmiech. Ma 81 lat i nadal sprzedaje oscypki. Musi to robić, żeby przetrwać. Emerytura starszej Pani nie wystarcza na przeżycie od pierwszego do pierwszego. Wyjeżdżasz w Tatry? Wracasz z Zakopanego? Możliwe, że ją spotkasz.

„Najpiękniejszy uśmiech ma ten, który wiele wycierpiał”

Jeśli bywasz w Zakopanem i bacznie obserwujesz to, co cię otacza, na pewno nie raz zauważyłeś starsza panią, która sprzedaje oscypki lub inne regionalne produkty. W tym widoku jest coś ujmującego – pięknego i smutnego zarazem. Co sprawiło, że ta kobieta, zamiast cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem, całymi dniami czeka, aż uda jej się coś sprzedać i zarobić dodatkowy grosz?

Nie znasz? Nie oceniaj! To zasada, którą powinien się kierować każdy z nas. Nigdy nie wiemy, jakie wydarzenia przywiodły daną osobę do tego właśnie miejsca.

Jedna z internautek opisuje na Facebooku historię 81-letniej góralki.

Mówią, że najpiękniejszy uśmiech ma ten, który wiele wycierpiał

– pisze internautka, cytując ks. Jana Twardowskiego.

Te słowa idealnie oddają historię starszej pani, której życie nie oszczędzało. Zmarszczki na twarzy, których dziś tak się boimy i za wszelką cenę próbujemy się ich pozbyć, wydają się opisywać wyjątkową historię.

Poorana zmarszczkami twarz rozjaśnia się w ciepłym, serdecznym uśmiechu.

Ma 81 lat ale nadal sprzedaje oscypki
Facebook

Życie pisze różne scenariusze

– pisze autorka posta. Ten daleki jest od bajki.

Ma 81 lat i nadal sprzedaje oscypki

Starsza pani straciła męża już 17 lat temu. Od tej pory radzi sobie sama. Chociaż ma 81 lat, nadal musi pracować. Emerytura kobiety nie przekracza 1 100 zł. Życie w górach, choć niezwykłe, do łatwych nie należy. Górale ponoć zawsze mają pod górkę…

81-latka całe dnie spędza przy niewielkim straganiku z oscypkami. Zaczyna pracę wczesnym rankiem, a kończy późnym wieczorem. Ogrzewa się herbatą. Oprócz smacznych i pięknych serów, sprzedaje również miody i dżemy. A do zakupów – gratis szczery uśmiech.

Jedną z internautek ujął on na tyle, że zrobiła zdjęcia 81-letniej góralce i za jej zgodą podzieliła się nimi w sieci.

Pytała co napisałam, więc przeczytałam, łzy pojawiły się w jej oczach i jednocześnie uśmiech oraz pytanie czy ludzie nie uznają, że żebra, na co odpowiedziałam, że nie bo napisałam prawdę, że ma Pani ekstra oscypki i zawsze świeże, więc jak ktoś będzie w Zakopanym to poleciłam aby kupić u Pani

– napisała pani Sabina na Facebooku.

Jeśli wyjeżdżasz w góry lub wracasz, koniecznie zrób sobie jeden przystanek. Sądząc po rarytasach na zdjęciu, na pewno nie pożałujesz!

Ma 81 lat ale nadal sprzedaje oscypki
Facebook

O szczegółach akcji można przeczytać tutaj:

Internet można wykorzystać również do dobrych rzeczy!

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij