×

Apel Aleksandra Łukaszenki: Rosja nie powinna sama walczyć

Apel Aleksandra Łukaszenki do członków Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (OUBZ). Białoruski dyktator prosi o jedność i przestrzega: Jutro może nas tu nie być.

Apel Aleksandra Łukaszenki

Szwecja i Finlandia chcą być w NATO. Jeszcze niedawno nikt nie spodziewał się takiego obrotu zdarzeń. Rosyjska napaść na Ukrainę wiele zmieniła. Jak w obecnej sytuacji postąpi Rosja i sprzyjające Putinowi kraje?

Wczoraj w mediach pojawiła się informacja o niepokojących ruchach białoruskich wojsk tuż przy granicy z naszym krajem. Białoruś zdecydowała się na rozmieszczenie dodatkowych żołnierzy przy granicy z Ukrainą, ale też z Polską. Z kolei Rosjanie w niedzielę, a później także w nocy z poniedziałku na wtorek, przeprowadzili ostrzał rakietowy tuż przy polskiej granicy.

Kreml nadal próbuje wszystkich przekonać, że to NATO prowokuje i zagraża Rosji. Podobnie twierdzi Aleksander Łukaszenka, który przekazał ostatnio słowa wsparcia dla Putina. Białoruski dyktator przemawiał na szczycie OUBZ. Zaapelował o jedność i straszył…

„Jutro może nas tu nie być”

W spotkaniu na Kremlu uczestniczyli przywódcy Rosji, Kazachstanu, Kirgistanu, Tadżykistanu i Armenii.

Łukaszenka przekonywał ich, że Rosja nie powinna walczyć sama.

Rosja nie powinna sama walczyć z rozszerzeniem NATO. Żaden kraj nie zagraża NATO, podczas gdy Sojusz Północnoatlantycki zwiększa swoją obecność wojskową w Europie Wschodniej i prowadzi ćwiczenia na dużą skalę

– mówił dyktator.

Jutro może nas tu nie być

– straszył, dodając, że konieczna jest konsolidacja krajów, wzmocnienie więzi politycznych, gospodarczych i wojskowych.

Łukaszenka stwierdził też, że nie doszłoby do nałożenia sankcji na Rosję i Białoruś, gdyby kraje OUBZ działały jako „jednolity front”.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij