×

Pojazdy wojskowe na polskich ulicach. Wystosowano specjalny apel do obywateli

Pojazdy wojskowe na polskich ulicach. Lada dzień zobaczymy ich zdecydowanie więcej, o czym poinformował w czwartek oficer prasowy Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Magdalena Busz.

Pojazdy wojskowe na polskich ulicach

Od 1 maja do końca miesiąca po drogach ekspresowych, krajowych i autostradach województw: zachodniopomorskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, mazowieckiego, lubelskiego i warmińsko-mazurskiego będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych.

Przejazdy, zgodnie z tegorocznym programem szkolenia, będą mieć związek z ćwiczeniami wojskowymi. Mają one obejmować m.in. przetrenowanie przyjęcia i przerzutu sojuszniczych sił oraz koordynację działań transgranicznych.

Ppłk Magdalena Busz zaznacza, że pojazdy biorące udział w ćwiczeniach najczęściej (nie zawsze) będą poruszać się w nocy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu drogowym. Należy dodać, że kolumny pojazdów będą eskortowane przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego przy wsparciu policji.

Od 1 maja, na drogach niemal całego kraju ??, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia

– podało na Twitterze Dowództwo Generalne.

Wojsko wystosowało apel do obywateli

W związku z ruchem pojazdów wojskowych, wojsko zwróciło się z ważnym apelem.

Prosimy nie publikujcie informacji i zdjęć obrazujących ruchy wojsk i ich lokalizacje, dat i godzin przejazdów kolumn wojskowych danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Bądźmy świadomi zagrożeń! Każde nieprzemyślane działanie w sieci, publikowanie zdjęć przedstawiających ważne wojskowe obiekty, instalacje, urządzenia, może mieć negatywne konsekwencje dla systemu bezpieczeństwa i obronności

– apeluje oficer prasowa.

Źródła: www.pap.pl
Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), www.youtube.com

Może Cię zainteresować