×

Lech Wałęsa prosi o modlitwę. Wygląda na schorowanego i bardzo przejętego

Lech Wałęsa prosi o modlitwę. Były prezydent Polski przebywa obecnie w szpitalu. Jaki jest jego stan zdrowia?

Dlaczego Lech Wałęsa trafił do szpitala?

O tym, że Lech Wałęsa trafił do szpitala, informowaliśmy parę dni temu. Były prezydent sam podzielił się tą wiadomością, dodając na Facebooku zdjęcie ze szpitalnego łóżka. Wałęsa zamieścił pod zdjęciem lakoniczny opis: Bywa i tak – napisał.

Wkrótce w sieci zaczęły się pojawiać sprzeczne informacje na temat stanu zdrowia Lecha Wałęsy i przyczyn jego pobytu w szpitalu. Jerzy Borowczak – poseł PO i przyjaciel byłego prezydenta w rozmowie z „Super Expressem” przekazał, że Lech Wałęsa trafił do szpitala z powodu badań kontrolnych. Natomiast portal o2.pl, powołując się na zięcia Wałęsy, przekazał, że były prezydent trafił do szpitala z powodu zasłabnięcia.

Nastąpiło omdlenie, jednak na ten moment wraz z żoną nie mamy więcej informacji o jego stanie zdrowia
– poinformował Lech Artur Wałęsa.

Lech Wałęsa prosi o modlitwę

W środę Lech Wałęsa opublikował kolejne zdjęcie w mediach społecznościowych. Tym razem widzimy, jak były lider „Solidarności” siedzi na szpitalnym wózku i ma założony wenflon.

I jeszcze trochę… . Dziękuję za dobre słowa, myśli i modlitwę. Wszystko to się bardzo przyda…

– czytamy w opisie.

Przypomnijmy: Lech Wałęsa ma 79 lat i od dwóch dekad choruje na cukrzycę. Rok temu z powodu choroby prezydent również trafił do szpitala.

I znowu w szpitalu. Stopa cukrzycowa

– napisał na Facebooku.

Wszyscy w rodzinie go do tego namawiamy, żeby ojciec zdrowiej się odżywiał, jadł mniej cukru. Mam nadzieję, że teraz ojciec zacznie bardziej o siebie dbać

– mówił syn Lecha Wałęsy w rozmowie z „Super Expressem”.

Były prezydent zmaga się również z innymi schorzeniami: ma chorobę wieńcową, problemy z krążeniem krwi, nadciśnienie, retinopatię. Noblista mimo wszystko jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych i dość często sam dzieli się zdjęciami ze szpitalnego łóżka. Wówczas w komentarzach natychmiast pojawiają się słowa wsparcia.

I my życzymy zdrowia i powrotu do pełni sił!

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), www.facebook.com

Może Cię zainteresować