×

Łukasz Szumowski ma nową pracę! Zarobi nawet 3 razy więcej niż w rządzie

„Dzisiaj składam rezygnację z funkcji ministra zdrowia” — poinformował Szumowski podczas konferencji prasowej 18 sierpnia. Jego odejście z resortu wzbudziło skrajne emocje. Jednak były minister sprawiał wrażenie kogoś, z kogo spadł ogromny ciężar. Minęło zaledwie kilka tygodni, a Łukasz Szumowski ma nową pracę! W dodatku świetnie płatną.

Afera goniła aferę

Ponoć jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. I to bardzo duże.

W maju warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła śledztwo w sprawie „afery maseczkowej”. Tym razem chodziło o 5 milionów złotych, a konkretnie 5 milionów za maseczki ochronne, które okazały się być bezużyteczne. Resort zdrowia zakupił je od znajomego Szumowskiego. W kraju zawrzało.

Szumowski ma nową pracę
Twitter

Tymczasem pojawiła się kolejna bulwersująca informacja, tym razem na temat kontrowersyjnego zakupu respiratorów od firmy E&K z Lublina. Wydano 200 mln złotych, a do Polski trafiło zaledwie 200 respiratorów z przedpłaconych w połowie kwietnia – 1241 sztuk (posłowie Dariusz Jończyk i Michał Szczerba twierdzą, że może chodzić nawet o większe ilości i większe pieniądze). Również w tej sprawie warszawska prokuratura wszczęła śledztwo.

„Wracam do zawodu”

Po tak poważnych zarzutach wobec resortu zdrowia, nie mogło zabraknąć kontrowersji wokół tej decyzji. 18 sierpnia minister Łukasz Szumowski poddał się dymisji.

Dzisiaj uznałem, że to odpowiedni czas

— stwierdził profesor Szumowski.

Zapewnił jednocześnie, że była to wyłącznie jego decyzja, bez nacisków ze strony partii.

Nigdzie nie znikam, nie odchodzę, pozostaje posłem, pozostaję w przestrzeni publicznej, będę pełnił funkcje publiczne. Oczywiście wracam do zawodu, do mojego wyuczonego zawodu (…), chciałbym wrócić do instytutu, do kliniki, chciałbym leczyć pacjentów

— oświadczył były minister.

I jak zapowiedział, tak zrobił.

Łukasz Szumowski ma nową pracę?

Łukasz Szumowski nie ukrywał, że jako lekarz zarabiał więcej niż jako minister. W majowym wywiadzie dla „Super Expressu” ujawnił, że chodzi o kwoty nawet 2, 3 razy wyższe.

Teraz tabloid poinformował, że po powrocie z Wysp Kanaryjskich, były minister szykuje się do powrotu do swojego zawodu.

Szumowski ma nową pracę
Twitter

Profesor Łukasz Szumowski wróci do pracy w Instytucie Kardiologii w Aninie, z którym związany był od 1998 roku.

Nie ma co ukrywać, że to, co zarabiałem przed wejściem do rządu, to była kwota większa niż w Ministerstwie Zdrowia, to jest 20-30 tys. zł

— wyznał szczerze Szumowski w jednym z wywiadów.

Przypomnijmy, że jako minister zdrowia mógł liczyć na pensję w wysokości ok. 10 tys. zł. Ale ponoć do władzy nie idzie się dla pieniędzy…

Fotografie:

Może Cię zainteresować