×

Ludzie kładli się w kościele udając martwych. Wszystko uwieczniono na nagraniu

Ludzie kładli się w kościele udając martwych po tym, jak tuż przed rozpoczęciem nabożeństwa wyszli z ław. Wiemy, co chcieli w ten sposób przekazać. Zdarzenie zostało uwiecznione na nagraniu, które zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Co tam się wydarzyło?

Ludzie kładli się w kościele udając martwych

Niecodzienne zdarzenie miało miejsce w katedrze w Kolonii w dniu Objawienia Pańskiego nazywanego potocznie świętem Trzech Króli. Tuż przed rozpoczęciem nabożeństwa aktywiści z grupy Extinction Rebellion zorganizowali nietypową demonstrację w tamtejszej katedrze.

Tuż przed rozpoczęciem nabożeństwa 12 osób wyszło z ław i położyło się na posadzce udając martwych. Przed ołtarzem wywieszono również baner, podczas gdy z głośników zaczął dobiegać kobiecy głos mówiący o degradacji środowiska i zarzucający niemieckim władzom i Kościołowi brak reakcji.

Wierni byli zdezorientowani widząc to, co się dzieje. Nieco inaczej zareagowali duchowni, którzy nie zamierzali przyglądać się dłużej demonstracji. Kiedy zdjęli baner, w świątyni rozległy się brawa, po czym wyprowadzono aktywistów z kościoła. Jedna z osób stawiała opór, w wyniku czego dwie osoby związane z katedrą zostały ranne.

Akcja w katedrze w Kolonii wywołała poruszenie. Poszło bardzo spokojnie z naszej strony i skończyło się przed rozpoczęciem nabożeństwa

– skomentowali aktywiści z Extinction Rebellion.

Policja wszczęła śledztwo

Zdarzenie zostało zgłoszone na policję. Rozpoczęto śledztwo w sprawie naruszenia ustawy o zgromadzeniach i wtargnięcia na teren świątyni.

Podszedłem do mikrofonu i zwróciłem uwagę, że Kościół również jest zaangażowany w zachowanie dzieła stworzenia, ale chcemy celebrować nabożeństwo

– powiedział dziekan katedry Robert Kleine w rozmowie z „Frankfurter Rundschau”.

Nagranie ze zdarzenia zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Jakbyście zareagowali na miejscu zgromadzonych w świątyni wiernych? Czy spotkaliście się z tego typu demonstracjami?

Źródła: twitter.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), twitter.com

Może Cię zainteresować