×

Ludwik Dorn nie żyje! Współzałożyciel PiS i były wicepremier miał 67 lat

Ludwik Dorn nie żyje. Był współzałożycielem partii Prawo i Sprawiedliwość, wicepremierem i marszałkiem Sejmu. Zostawił żonę i cztery córki. Odszedł w wieku 67 lat.

Ludwik Dorn nie żyje

Dzisiaj media obiegła smutna wiadomość o śmierci znanego polityka – Ludwina Dorna. Był on w latach 1997-2015 posłem na Sejm III, IV, V, VI i VII kadencji. Był również współzałożycielem Prawa i Sprawiedliwości, a w latach 2001-2007 objął funkcję wiceprezesa tej partii. Później złożył rezygnację, bo nie zgadzał się z polityką Jarosława Kaczyńskiego.

W 2005 roku Ludwik Dorn został ministrem spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a także został powołany na urząd wicepremiera.

Ludwik Dorn odszedł w wieku 67 lat. Pozostawił w rozpaczy żonę i cztery córki.

Działalność Ludwika Dorna w czasach PRL

Ludwik Dorn urodził się 5 czerwca 1954 roku w Warszawie. Tam też uczęszczał do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana, a następnie podjął studia na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. 

W czasach PRL-u był opozycjonistą i angażował się w pomoc dla prześladowanych robotników. Należał do NSZZ „Solidarność”, a w 1980 r. trafił do aresztu.

Dziesięć lat później Ludwik Dorn zaczął bliższą współpracę z Jarosławem Kaczyńskim, a po wygranych wyborach prezydenckich przez Lecha Wałęsę, pracował w jego kancelarii. Odszedł stamtąd dopiero, gdy wybuchł konflikt między braćmi Kaczyńskimi a Wałęsą.

Interia potwierdziła informację o śmierci Ludwina Dorna u polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Źródła: www.polsatnews.pl, wydarzenia.interia.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij