×

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Nowy raport Ministerstwa Zdrowia

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce. Ministerstwo Zdrowia dostarczyło kolejny raport. Mamy 152 nowe przypadki zakażenia oraz 7 kolejnych zgonów z powodu choroby Covid-19. Najwięcej potwierdzonych przypadków dotyczy Wielkopolski.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce

Ministerstwo Zdrowia w porannym raporcie 8 kwietnia poinformowało o 152 nowych zakażeniach koronawirusem.

Potwierdzone przypadki dotyczą:
29 osób z woj. wielkopolskiego,
28 osób z woj. śląskiego,
27 osób z zachodniopomorskiego,
13 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
12 osób z woj. dolnośląskiego,
9 osób z woj. małopolskiego,
7 osób z woj. lubelskiego,
7 osób z woj. pomorskiego,
6 osób z woj. opolskiego,
5 osób z woj. warmińsko-mazurskiego,
4 osób z woj. podlaskiego,
3 osób z woj. świętokrzyskiego,
2 osób z woj. podkarpackiego.

Niestety są też kolejne zgony z powodu choroby COVID-19 i występujących przy nim powikłań. Jak podaje resort w mediach społecznościowych:

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem. Są to: 84-letnia kobieta ze szpitala w Tychach, 59-letnia kobieta ze szpitala w Tomaszowie Lubelskim, 87-letnia kobieta ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu, 72-letni mężczyzna ze szpitala w Bolesławcu, 83-letnia i 80-letnia kobiety ze szpitala w Łańcucie – wszyscy mieli choroby współistniejące oraz 57-letni mężczyzna ze szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 5000/136 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe)

Zbliża się szczyt zachorowań

Jak informuje Łukasz Szumowski, w kwietniu nastąpi szczyt epidemii. Minister Zdrowia apeluje do Polaków, aby ci zrezygnowali z corocznego odwiedzania rodziny w trakcie Świąt Wielkanocnych. Istnieje bowiem ryzyko nieświadomego zakażania bliskich przez osoby, które nie mają objawów choroby COVID-19, a mimo to są jej nosicielami.

Kilka dni temu prof. Szumowski w trakcie konferencji prasowej powiedział, że idziemy w stronę obowiązkowego noszenia maseczek ochronnych w miejscach publicznych. Właśnie z powodu coraz większej liczby „bezobjawowych zakażonych”. Jednak obecnie nie ma takiego wymogu, o ile jest się osobą zdrową.

Według słów premiera Mateusza Morawieckiego, obywatele mają powoli wracać do pracy po Wielkanocy. Nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób ma to przebiegać. Rząd pracuje nad dopracowaniem tarczy antykryzysowej, jednak opozycja punktuje wiele jej wad oraz szkodliwych rozwiązań.

Należy pamiętać o najważniejszych zasadach związanych z koronawirusem. Mydło to najbardziej skuteczny sposób walki z nim, ale warto też wiedzieć, jak dezynfekować ubrania. Koronawirus to mikroskopijny wróg, dlatego nie należy do bagatelizować!

Źródła: www.facebook.com
Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować