×

Robert Lewandowski w szpitalu! Żona piłkarza opublikowała w Internecie wzruszający wpis

Robert Lewandowski po rozegraniu ostatniego meczu w tym sezonie trafił do szpitala. Tam przeszedł operację związaną z problemami zdrowotnymi, z jakimi zmagał się od dawna. Jak obecnie czuje się kapitan naszej reprezentacji?

Opuścił boisko zaraz po meczu

Robert Lewandowski poddał się operacji przepukliny pachwinowej zaraz po meczu z VfL Wolfsburg. Spotkanie zakończyło się wygraną dla drużyny Roberta. Bayern Monachium pokonał VfL Wolfsburg 2:0.

Do ustaleń odnośnie operacji doszło już kilka tygodni temu. Robert uważał, że koniec roku to najlepszy okres na zabieg. Nie chciał bowiem opuszczać meczy ani w lidze ani w reprezentacji.

Piłkarze mają teraz przerwę od gry aż do 17 stycznia. Kapitan naszej reprezentacji zostanie w domu jednak trochę dłużej.

Wydano oświadczenie

Chociaż sam Lewandowski milczy odnośnie przebytego zabiegu chirurgicznego, jego drużyna wydała oświadczenie:

Robert Lewandowski pomyślnie przeszedł operację lewej pachwiny, po wygranym meczu 2:0 z VFL Wolfsburg. Polski strzelec, który jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi z 19 bramkami, musi teraz odpoczywać przez kilka dni

Według lekarzy, Robert nie powinien wracać do gry wcześniej niż za 6 tygodni.

A jak powiedział jego trener Hansi Flick:

Nie chcemy tracić czasu. Będzie pauzował od 10 do 14 dni

Sprawna operacja

Robert trafił do kliniki Marii Teresy już trzy godziny po ostatnim spotkaniu. Zabieg odbył się w Monachium, a piłkarzowi towarzyszyli najbliżsi.

Operacja polegała na wszczepieniu siatki stabilizującej z tworzywa sztucznego. Całość nadzorował również lekarz drużyny Hans-Wilhelm Mueller-Wohlfahrt.

Wzruszający wpis Ani Lewandowskiej

Uwagę internautów przykuło zdjęcie Ani Lewandowskiej udostępnione w mediach społecznościowych. Na fotografii, którą żona piłkarza podpisała słowami „tata czekamy”, czule całuje i tuli córeczkę.

Dziewczyny na pewno nie mogą się już doczekać Roberta w domu.

Lewandowskiemu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i jeszcze większej ilości bramek w kolejnym sezonie

Źródła: www.sport.pl, eurosport.tvn24.pl
Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Instagram

Polecane

Może Cię zainteresować