×

Leczenie koronawirusa metanolem zakończyło się tragicznie dla 27 osób. To efekt paniki?

Leczenie koronawirusa metanolem? To nie tylko nieprawdziwa informacja, ale zagrażająca zdrowiu i życiu ludzi. Niestety aż 27 osób poniosło śmierć po spożyciu skażonego alkoholu, który miał – w ich przekonaniu – pomóc w leczeniu groźnego wirusa.

Leczenie koronawirusa metanolem

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w Iranie, w którym dotychczas z powodu choroby Covid-19 zmarło już 237 osób. W islamskiej republice sprzedaż oraz spożycie alkoholu jest całkowicie zabronione. Nic więc dziwnego, że ludzie próbują wytwarzać napoje wysokoprocentowe na własną rękę. Wiąże się to z ogromnym ryzykiem dla zdrowia, ponieważ bardzo często wódka produkowana domowym sposobem zawiera zanieczyszczenia w postaci metanolu.

Jak podała agencja IRNA w wyniku wypicia wywołującego ślepotę alkoholu zmarło 20 osób w prowincji Chuzestan na południowym zachodzie Iranu i siedem w prowincji Alborz, w sąsiedztwie Teheranu. Szpitale poinformowały, że w stolicy Chuzestanu, Ahwaz do szpitala trafiło 218 osób. Przyczyną było zatrucie alkoholowe.

Zastępca prokuratora prowincji Alborz powiedział, że ludzie wypili metanol ponieważ, przeczytali w Internecie, że jest on skuteczny w walce z koronawirusem.

Zostały wprowadzone w błąd przez publikacje internetowe o rzekomo korzystnym wpływie spożycia alkoholu na walkę z koronawirusem.

Koronawirus w Iranie

Oficjalne dane podają, że w Iranie zakażonych koronawirusem jest ponad 7 000 osób, a Iran, po Chinach i Włoszech, jest jednym z najbardziej zainfekowanych tym wirusem miejsc na świecie. Z powodu choroby Covid-19 zmarło tam już 237 osób.

Irańskie media publikują informacje, w których donoszą, że epidemia koronawirusa została wywołana przez Stany Zjednoczone lub Izrael i jest bronią biologiczną. Uważają, że naukowcy pochodzący z tych dwóch krajów opracowali koronawirusa w tajnym laboratorium. Zleceniodawcą miał być Donald Trump, który zamierzał zahamować rozwój Chin i ich dominację gospodarczą w regionie. Ani USA, ani Izrael nie odnieśli się do tych sensacyjnych oskarżeń.

A czy koronawirus opanuje całą Polskę? Obecnie potwierdzono 17 przypadków zakażenia. Liczba ta nie przestaje rosnąć.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować