×

Policjanci apelują o rozwagę. W jednym z miast trwa polowanie na piękne kobiety

Kierowcy „polują” na kobiety pod wpływem alkoholu w Warszawie. Policja mówi dość. W związku z zaistniałymi sytuacjami, służby wylegitymowały już blisko 200 osób i skontrolowały niemal 200 pojazdów. W wyniku podjętych czynności za popełnione przestępstwa zatrzymano 12 kierowców.

Kierowcy „polują” na kobiety pod wpływem alkoholu w Warszawie

Środki transportu „na aplikację” to bardzo kuszące rozwiązanie, kiedy chcemy szybko i stosunkowo niedrogo przedostać się z punktu A do punktu B w danym mieście. Niestety, kierowcy świadczący przewóz osób nie zawsze mają dobre i szczere intencje. Tyczy się to zwłaszcza sytuacji, kiedy na fotelu pasażera siedzi pijana kobieta.

Celem są najczęściej kompletnie pijane kobiety opuszczające kluby. Czasami wygląda to jak „polowanie”

– zauważył jeden z funkcjonariuszy.

Niebezpieczne zdarzenia mają miejsce przede wszystkim w Warszawie, gdzie służby od jakiegoś czasu odnotowują coraz więcej przypadków o charakterze kryminalnym. Funkcjonariusze zauważyli już, że kierowcy „na aplikację” działają jak spółdzielnia. Oznacza to, że „podzielili Warszawę” pomiędzy siebie, przez co każdy jest odpowiedzialny za odbiór osób z przydzielonych mu miejsc.

Policja stołeczna podjęła już walkę z tego typu przestępstwami

Szeroko zakrojone działania policji stołecznej nie bez powodu miały miejsce w godzinach nocnych. To wtedy kierowcy „na aplikację” najczęściej dopuszczają się przestępstw. Służby postanowiły skontrolować przede wszystkim okolice najbardziej popularnych klubów i dyskotek w mieście.

W rejonach wytypowanych lokali zostały umiejscowione posterunki składające się z policjantów Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, Wydziału Kryminalnego KSP, Wydziału Ruchu Drogowego KSP, Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP oraz Oddziału Prewencji Policji w Warszawie. Dodatkowo działały także mobilne zespoły funkcjonariuszy wydziałów pionu kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, które przemieszczały się po Warszawie we wskazane miejsca, w zależności od potrzeb kolegów będących na posterunkach

– informują mundurowi na policja.pl.

Podczas zatrzymywania kolejnych pojazdów, policja przeprowadzała wyjątkowo szczegółowe kontrole kierowców „na aplikację”. Funkcjonariusze weryfikowali posiadanie stosownej licencji na przewóz osób, badali trzeźwość i zawartość środków odurzających w organizmie, kontrolowali pod kątem posiadania i przechowywania narkotyków lub broni, sprawdzali stan techniczny pojazdów, a nawet legalność pobytu na terenie RP. Ponadto służby wyrywkowo weryfikowały, czy dokumenty danego kierowcy nie są podrobione.

Funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 189 osób oraz skontrolowali 177 pojazdów

Z komunikatu policji dowiadujemy się, że „przeprowadzone działania przyniosły oczekiwany rezultat”. Zatrzymano łącznie 12 kierowców, z czego większość to obcokrajowcy.

W działaniach każdej nocy brało udział kilkudziesięciu policjantów. Podczas prowadzonych działań funkcjonariusze wylegitymowali łącznie 189 osób oraz skontrolowali 177 pojazdów. W wyniku podjętych czynności za popełnione przestępstwa zatrzymano 12 kierowców, głównie z popularnych firm oferujących transport na aplikację m.in. za posługiwanie się fałszywymi prawami jazdy, prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, naruszenie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów czy też posiadanie dokumentu pochodzącego z przestępstwa. Wystawiono liczne mandaty karne oraz sporządzono 11 wniosków o ukaranie za prowadzenie pojazdu bez stosownych uprawnień. Odholowanych zostało 13 samochodów

– informują funkcjonariusze.

Co więcej, dzięki akcji policji wzrosła świadomość kierowców (głównie cudzoziemców) trudniących się przewozem ludzi. Coraz większe grono takich osób zaczyna dostrzegać, że są one pod kontrolą, a wszelkie przestępstwa oraz przewinienia będą surowo karane.

Źródła: www.o2.pl
Fotografie: Pexels (miniatura wpisu), pixabay.com, pixabay.com

Może Cię zainteresować