×

Lech Wałęsa jest już po czterogodzinnej operacji. Jaki jest jego stan zdrowia?

Lech Wałęsa przeszedł operację serca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Jak się czuje były prezydent? Lech Wałęsa zabrał głos w mediach społecznościowych.

Lech Wałęsa przeszedł operację serca

W niedzielę Lech Wałęsa podzielił się z internautami informacją, która zasmuciła wszystkich. Prezydent zamieścił na Facebooku krótkie wideo, w którym poinformował, że udaje się do szpitala. Poprosił też wszystkich o modlitwę. Sądząc po słowach Lecha Wałęsy, sytuacja wyglądała na bardzo poważną, a były prezydent był szczerze poruszony.

Nie wiem, jaka jest wola nieba. (…) Nie boję się niczego. (…) Liczę na właściwe osądzenie.

– mówił w filmie, opublikowanym przed operacją w mediach społecznościowych.

Film trwał aż 10 minut. Były prezydent momentami sprawiał wrażenie kogoś, kto chce się pożegnać.

Robiłem wszystko, by dobrze służyć narodowi (…) Do zobaczenia, jeśli los pozwoli (…). A jeśli nie – to pomódlcie się za mnie

– poprosił były prezydent 14 marca.

Jak się okazało, Lech Wałęsa potrzebował wymiany rozrusznika serca.

Z trzech drutów wbitych w serce jeden mi się złamał

– mówił.

Jaki jest stan zdrowia Lecha Wałęsy?

Lech Wałęsa jest już po operacji. Ta odbyła się 15 marca w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Gdańsku i trwała aż cztery godziny.

Po południu pierwsze dobre wieści przekazał Marek Kaczmar, który jest dyrektorem biura Lecha Wałęsy. Komunikat był lakoniczny, ale uspokoił wszystkich zaniepokojonych stanem zdrowia byłego prezydenta. Jak mówił Kaczmar, 77-letni Lech Wałęsa pomyślnie przeszedł operację i był już w trakcie wybudzania.

Rokowania są dobre

– mówił Kaczmar, chociaż był raczej oszczędny w słowach.

Jednak już wkrótce o tym, jak się czuje, Lech Wałęsa poinformował osobiście. Nie zapomniał również podziękować personelowi medycznemu za opiekę.

Dziękuję, wszystko się udało. Dziękuję całemu zespołowi medycznemu , wszystkim wspierającym mnie dobrym słowem, czynem, myślą, modlitwą, a także oponentom bo to także rodzaj troski i zainteresowania. Czuję się dobrze. Dziękuję.

– napisał na Facebooku.

Prezydent otrzymał dużo słów wsparcia od internautów. I my życzymy szybkiego powrotu do pełni sił!

Fotografie:

Może Cię zainteresować

zamknij